رد مرز اتباع زباله‌گرد غیرمجاز از کشور

0
121

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: وقتی مديرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از جذب تعداد بالایی از زباله‌گردها سخن گفت، یعنی می‌خواهد از بحث اتباع عبور کند.

به گزارش نبض تهران، علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، اظهار کرد: وقتی که مديرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از جذب تعداد بالایی از زباله‌گردها سخن گفت، یعنی می‌خواهد از بحث اتباع عبور کند و وقتی که از این بحث عبور کند، نیاز به جذب نیروی جدید خواهند داشت.

وی در پاسخ به اینکه آیا قرار است مسئولان ما کودکان  زباله‌گرد اتباع غیرمجاز که اغلب آن‌ها زیر ۱۵ سال هستند، را رد مرز کند یا نه، تصریح کرد: این احتمال هم وجود دارد و من خودم با نگاه خودم نه با نگاه سخنگو، معتقدم که اتباعی که با مجوز حضور در کشور زندگی و کار می‌کنند را نباید از کار بیکار کنیم و اگر این اتباع مجاز در ایران بمانند و بیکار باشند، خودشان به آسیب اجتماعی تبدیل می‌شوند و اما اتباع غیرمجاز طبعا باید به کشورشان برگردند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: بحث جذب زباله گردها در سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، یعنی یک سری از این زباله‌گردها که شامل اتباع خارجی غیرمجاز هستند از این سیستم حذف می‌شوند و یک عده هم جذب می‌شوند.

نادعلی تأکید کرد: درباره کودکان کار هم یک مبحثی وجود دارد؛ ما در شهرداری معمولا با معلول‌ها ارتباط داریم و علت‌ها در جای دیگر هستند و اینکه کودک ما در ین کودکی نیاز به کار دارد و از لحاظ اقتصادی نیاز به رسیدگی دارد، باید در جای دیگری جستجو کرد.

وی اضافه کرد: فرض کنید که به کودکان کار بگوییم که کار نکنند و خدایی نکرده بروند و در جابه‌جایی مواد مخدر مشغول بشوند و به همین دلیل باید نگاه جامع‌تری به کودکان کار و خیابان و کودکان زباله‌گرد داشته باشیم. 

ضرورت توجه به مافیای حوزه پسماند!

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: به ماجرای مافیا هم درباره کودکان کار و زباله‌گرد باید دقت درست و بیشتری داشته باشیم؛ تا ما هر کاری را وارد می‌شویم و در صدد پیدا کردن یک راهی برای برخورد با مافیای این مقوله هستیم و به عنوان مثال می‌خواهیم یک راه حل مقابله‌ای پیدا کنیم، مافیای مورد نظر ضد راه حل ما را طراحی می‌کنند؛ چون فقط به منافع اقتصادی خودشان فکر می‌کنند.

نادعلی تأکید کرد: از مدیران سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران دعوت کرده‌ایم که به صحن شورا بیایند و از آنچه که در مورد پسماند از نیروی انسانی، مسئله اتباع در این حوزه و بحث کودکان کار و زباله‌گرد وجود دارد، گزارش مفصلی ارائه بدهند، و برخی بحث‌های این حوزه هم بحثهای فناوری و … است که دارند انجام می‌دهند و بخشی هم مربوط به جدا کردن و تفکیک زباله و پسماند از مبدأ است.

وی تصریح کرد: بعد از ارائه گزارش سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، ما هم مطالبات خودمان را بیشتر مطرح می‌کنیم و هم با محوریت خدمات شهری، دوستان سازمان پسماند گزارش خود را به ما بدهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here