رئیس پلیس فتا: دستگیری پسر بچه هکر ۱۶ ساله با ۸۰ شاکی

0
94
پلیس فتا

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از شناسایی و کشف پرونده با موضوع دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری شهروندان خبر داد و گفت: یک پسر بچه ۱۶ ساله تحت عنوان فروش نرم افزار هک، تلفن های همراه خریداران را هک و از مخاطبین آنها اخاذی کرده بود.

به گزارش نبض تهران، سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتای تهران بزرگ، دراین‌باره اظهارکرد: از مدتی قبل تعدادی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا پایتخت مدعی شدند شخصی ناشناس با دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری آنها در شبکه های اجتماعی اقدام به اخاذی از مخاطبین آنها کرده است.

رئیس پلیس فتا پایتخت در ادامه اضافه کرد: صحبت مشترک شکات پرونده در اظهاراتشان این بود که مدتی قبل در یک کانال تلگرامی یک نرم افزار هک خریداری کردند و پس از نصب آن تلفن همراه خودشان هک شده است و بعد از آن شخصی ناشناس با دسترسی غیرمجاز به حساب های کاربریشان از مخطبین آنها اخاذی کرده است.

معظمی گودرزی یادآور شد: کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ اقدامات تخصصی خود را آغاز کردند و با بررسی ها فنی و سایبری موفق شدند ردپای مجرم را در فضای مجازی شناسایی کنند و پس از تشریفات قضایی متهم که یک پسربچه ۱۶ساله بود به پلیس فتا منتقل شد.

وی با اشاره به افزایش تعداد شکات پرونده به بیش از ۸۰ نفر افزود: این نوجوان ۱۶ ساله پس از حضور در پلیس فتا گفت با دسترسی غیرمجاز به حساب های کاربری کسانی که متقاضی دریافت برنامه هک بودند به مخاطبین آنها پیام داده و از آنها درخواست وجه کرده و فکر نمیکرده که پلیس بتواند او را پیدا کند.

معظمی گودرزی با اشاره به لزوم فعالسازی تایید هویت دومرحله ای برای حساب های کاربری شبکه های اجتماعی به شهروندان توصیه کرد از نصب برنامه از منابع نامعتبر جدا خودداری کرده و هنگام فعالیت در شبکه‌های اجتماعی تنظیمات امنیتی و حریم خصوصی را رعایت کنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here