دومین پل مکانیزه تهران در دست احداث است

0
116
پل مکانیزه

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: یک پروژه مربوط به پل مکانیزه با عنوان پل B۱۰ در منطقه یک تهران به تازگی در درست احداث بوده و وارد فاز اجرا شده است.

به گزارش نبض تهران، هادی حق‌بین معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، اظهار کرد: برای اینکه در صورت بارش برف و باران و به دنبال آن انجام برف روبی کمترین آسیب به سازه‌ها وارد شود از طراحی پل هوشمند به جای روش برف زدایی قدیمی‌تر در یک پل در شهر تهران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: استفاده‌ از سیستم برف زدایی مکانیزه برای اولین بار است که مورد استفاده قرار خواهد گرفت و به جهت راحتی و ایجاد در تسهیل در کارهای همکاران ما در معاونت خدمات شهری در زمان بارش برف از مخروط نمک و شن استفاده نمی‌شود و به جای آن با روش مکانیزه انجام می‌شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران تاکید کرد: حداکثر تا ۳ هفته آینده و البته اگر شرایط جوی اجازه بدهد پل مکانیزه در منطقه یک تهران واقع در اتوبان ارتش به بهره‌برداری خواهد رسید.

حق‌بین یادآور شد: یک پروژه دیگر به تازگی مربوط به پل مکانیزه با عنوان پل B۱۰ در همان منطقه یک در درست احداث و وارد فاز اجرا شده است و آن پل هم مکانیزه خواهد بود و پس از تکمیل این پل و پل مکانیزه قبلی، به شرط موفقیت و جوابدهی، پل‌های پروژه‌های بعدی در مناطق برف‌ گیر شهر تهران با همین روش جدید احداث خواهند شد.

وی تصریح کرد: استفاده‌ از نمک پس از بارش برف روش مردودی است که استفاده از آن در نقاطی که در آن‌ها بارش برف زیادی را شاهد هستیم به تدریج کنار گذاشته شده و روش‌های جدید و مکانیزه جایگزین آن‌ها خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here