دهک بندی یارانه ها تا ٢ماه آینده تغییر می کند

0
58

معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: داده های جدید در اختیار وزارت کار قرار گرفته است اما هنوز اعمال نکرده ایم و تا ٢  ماه آینده دهک بندی‌ها تغییر می‌کند.

به گزارش گروه اقتصادی پایگاه خبری نبض تهران، علیرضا عسگریان در گفت وگوی تلویزیونی اظهار کرد: از ٨۵ میلیون و ۶٠٠ هزار نفر جمعیت کل کشور، ٧٩ میلیون و ۶٠٠ هزار نفر یارانه می گیرند و یک تا ٢ ماه آینده داده های جدید در سامانه حمایت اعمال و دهک بندی ها تغییر می کند وی افزود: امکان دارد فردی از دهک ٩ به دهک ١٠ برسد که احتمال دارد با قرار گرفتن در این دهک، وضعیت یارانه تغییر کند.

معاون رفاه وزیر کار، با بیان اینکه سقف پرداختی یارانه ٢٧ هزار میلیارد تومان است، اضافه کرد: همه سامانه های بانکی، راهور و سایر نهادها به سامانه حمایت وصل هستند و داده ها به روز رسانی می شود ضمن اینکه طبق قانون باید هر ۶ ماه یکبار دهک بندی یارانه بگیران بررسی شود.

وی تاکید کرد: داده های جدید در اختیار وزارت کار قرار گرفته است اما هنوز اعمال نکرده ایم.

عسگریان با اشاره به شاخص های مالی و اقتصادی خانوار در دهک بندی ها گفت: مهمترین داده های که در دهک بندی ها تاثیر دارد داده های بانکی، واریزی و خروجی ها است.

وی افزود: امکان دارد افرادی از حساب های شخصی برای کارپردازی ادارات استفاده کنند یا به خاطر شرایط کاری به سفر خارجی سفر کنند، این اشخاص نیاز است تا با اعتراض و ارائه تاییدیه از ادارات در سامانه حمایت بارگزاری کنند.