درمان معتادان متجاهر ترنس، وظیفه وزارت بهداشت است

0
124

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: ما در شهرداری، کادر تخصصی برای درمان معتادان متجاهر ترنس اصلا نداریم و مسئله ما نیست و ما شهرداری تهران هستیم و وزارت بهداشت باید کادر خود را در زیرساخت‌هایی که ما برای این بخش فراهم کرده‌ایم مستقر کند.

به گزارش نبض تهران، احمد احمدی صدر مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، اظهار کرد: ما تمام زیر ساخت‌های لازم برای پذیرش معتادان متجاهر شهر تهران در گروه‌های مختلف را تامین کردیم و هیچ بهانه‌ای دیگر وجود ندارد.

وی تصریح کرد: در خصوص درمان و پذیرش معتادان متجاهری که ترنس‌ هستند هم باید بگویم که یک مسئله فوق العاده تخصصی است و وزارت بهداشت باید به این موضوع ورود کند.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: ما در شهرداری، کادر تخصصی برای درمان معتادان متجاهر ترنس اصلا نداریم و مسئله ما نیست و ما شهرداری تهران هستیم.

احمدی‌صدر همچنین تاکید کرد: ما پرسنل تخصصی ویژه ترنس‌ها و علم و آگاهی درباره درمان ترنس‌های معتاد متجاهر نداریم اما زیر ساخت‌های مورد نیاز تامین کرده‌ و به وزارت بهداشت اعلام کرده‌ایم که کادر تخصصی بیاورید و در زیرساختی که ما فراهم آورده‌ایم مستقر کرده و آنجا اداره کنید.

وی در ادامه اضافه کرد: فضای مورد نیاز برای درمان ترنس‌های معتاد متجاهر آماده تحویل به وزارت بهداشت است و باید نیرو و مجوزهای لازم این مرکز را تامین کنند و ما از نظر زیر ساخت هیچ مشکلی نداریم.

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: تعداد معتاد متجاهر ترنس کم است و در حال حاضر تعدادشان به ۳۰ تا ۴۰ نفر می‌رسد و همین تعداد به اندازه‌ای هست که بشود یک مرکز را برای درمان و پذیرش آن‌ها اختصاص بدهیم.

احمدی‌صدر تصریح کرد: وزارت بهداشت در خصوص کارهای فعالیت یک مرکز درمانی ویژه معتادان متجاهر ترنس باید پای کار بیاید و همانطور که گفتم ما هم در این بخش زیر ساخت‌های مورد نیاز را فراهم کرده‌ایم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here