خروج غرب تهران از بن‌بست ترافیک با افتتاح ۳ ایستگاه مترو

0
71

هرمزی گفت: امروز سه ایستگاه بهار شیراز، آیت‌الله کاشانی و شهدای‌کن به همراه ورودی‌های جدید ایستگاه‌های شهرزیبا و شهران به بهره‌برداری می‌رسند و غرب تهران از بن‌بست ترافیک خارج می‌شود.

به گزارش نبض تهران، محسن هرمزی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: خط ۶ متروی تهران با ۴۲ کیلومتر طول و ۳۲ ایستگاه (با احتساب توسعه جنوبی)، پهنه وسیعی از شمال غرب تا جنوب شرق پایتخت را در بر گرفته و به زودی با تکمیل ایستگاه‌های آن به یکی از پُر‌مسافرترین خطوط شبکه متروی تهران تبدیل خواهد شد و امروز سه ایستگاه بهار شیراز، آیت الله کاشانی و شهدای کن به همراه ورودی‌های جدید ایستگاه‌های شهرزیبا و شهران در این خط به بهره‌برداری می‌رسند.

 معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: علاوه بر این، ایستگاه تبادلی دانشگاه تربیت مدرس که قبلاً افتتاح شده و دسترسی خط ۷ آن در اختیار مردم قرار گرفته بود، از امروز دسترسی خط ۶ آن که شامل گالری‌ها و سالن بلیت‌فروشی مجزاست نیز افتتاح شده و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به افتتاحیه‌های هفته آخر اسفند در شبکه حمل و نقل ریلی پایتخت، اظهار کرد: در یک سال اخیر، ۱۰ ایستگاه در خط ۶ به بهره‌برداری رسیده و به این ترتیب، تعداد ایستگاه‌های تکمیل شده خط ۶ از ۱۳ ایستگاه تا پیش از زمستان سال گذشته به ۲۳ ایستگاه در پایان زمستان سال جاری می‌رسد.

 هرمزی با بیان اینکه سال آینده نیز تلاش خواهیم کرد تا ۴ ایستگاه باقی‌مانده از بخش اصلی خط ۶ شامل ایستگاه‌های سرباز، استاد نجات‌اللهی، میدان خراسان و خیابان شهدای ۱۷ شهریور را به اتمام برسانیم، تصریح کرد: به این ترتیب، تمام ۹ایستگاه‌های خط ۶ از دولت‌آباد تا کوهسار و کن به طور پیوسته در خدمت شهروندان قرار می‌گیرد.

وی در مورد افتتاح ایستگاه‌های بهار شیراز، آیت الله کاشانی و شهدای کن در خط ۶ که امروز افتتاح می‌شوند، توضیح داد: ایستگاه بهار شیراز در بخش میانی خط ۶ و ایستگاه‌های آیت الله کاشانی و شهدای کن در قطعه شمالی این خط واقع شده‌اند که با بهره‌برداری از آنها، در واقع تمام ایستگاه‌های نیمه شمالی خط ۶ تکمیل شده و مسیری پیوسته در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد و همزمان، ورودی‌های جدید ایستگاه‌های شهرزیبا و شهران که سال گذشته با ساخت ورودی اول افتتاح شده بودند نیز به بهره‌برداری می‌رسند.

هرمزی با اعلام اینکه ایستگاه‌هایی که امروز افتتاح می‌شوند، عملاً غرب تهران تا حد زیادی از بُن‌بست ترافیکی خارج می‌شود به جهت اینکه محلات و خیابان‌های پُر رفت و آمدی همچون جنت‌آباد جنوبی، آیت الله کاشانی، شهید آبشناسان، شهران شمالی، کن و سازمان برنامه شمالی را تحت پوشش قرار می‌دهند، بسیار مهم و پُرمخاطب هستند، تأکید کرد: تمامی این ایستگاه‌ها به پله برقی و آسانسور مجهز بوده و برای افراد کم‌توان جسمی و حرکتی مناسب‌سازی شده‌اند. 

معاون شهردار تهران در پایان با تأکید بر اینکه اتفاق قابل ذکر دیگر در برنامه آخر سال شبکه متروی تهران، آغاز بهره‌برداری از ایستگاه تبادلی دانشگاه تربیت مدرس در خط ۶ است که تا پیش از این، بخش مربوط به خط ۷ آن راه‌اندازی شده بود، خاطرنشان کرد: از امروز، مسافران خط ۶ می‌توانند از این ایستگاه به طور مستقل استفاده کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here