خانه روزنامه‌نگاران در فروردین ۱۴۰۳ افتتاح می‌شود

0
109

سخنگوی شهرداری تهران گفت: خوشحالم وعده بدهم که به کمک حضرت حق در ۲۰ فروردین سال آینده سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم شهید آوینی خانه روزنامه نگاران شهر افتتاح می‌شود.

به گزارش نبض تهران، عبدالمطهر محمدخانی سخنگوی شهرداری تهران ضمن ارائه گزارشی به اهم پروژه‌های شهرداری در سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ پرداخت و اظهار کرد: در آستانه ماه پایانی سال هستیم و در این مدت پروژه‌های مهمی به بهره برداری رسید، ازافتتاح فاز یک بزرگراه شهید بروجردی تا آغاز عملیات خط ده مترو و بعد از نیمه شعبان خط هشت، نه و یازده کلنگ احداث آن‌ها زده خواهد شد.

وی اضافه کرد: در برنامه‌های پیش رو  توسعه کمربند سبز تهران را داریم که دو هزار هکتار را در این طرح در سال آینده به مجموع کمربند سبز تهران اضافه خواهیم کرد.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره طرح تشکیل خانه روزنامه نگاران شهر به کجا رسید، افزود: خوشحالم وعده بدهم انشالله به کمک حضرت حق در ۲۰ فروردین سال آینده سالروز شهادت اوینی افتتاح خانه روزنامه نگاران شهر را خواهیم داشت عملیات عمرانی به پایان رسیده و تجهیز ساختمان باقی است که تکمیل خواهد شد تا ۲۰ فروردین افتتاحیه را برگزار کنیم.

وی درباره حجم زیاد تخریب درباره شهرداری گفت: متاسفانه اخبار کذب از سوی برخی در شبکه‌های اجتماعی تحت عنوان دروغ رسانه‌ای را شاهد بودیم. متوسط یک دروغ در روز را در مواجهه با برجی شبهه رسانه‌ها تجربه کردیم و از ابتدا می‌دانستیم این اتفاق می‌افتد و تلاش بر اطلاع رسانی شفاف است و هر چه به انتخابات نزدیک می‌شویم این مسئله درباره همه نهادها افزایش یافته است.

سخنگوی شهرداری تهران درباره شائبه‌های حمایت و دخالت شهرداری در انتخابات هم تاکید کرد: شهرداری تمام قد در انتخابات از حضور مردم حمایت میکند و ما وظیفه شرعی انقلابی و ملی داریم بنابراین در حوزه پدید آمدن زمینه حضور مردم، مشارکت خواهیم داشت.

وی درباره دخالت شهرداری درباره فهرست سیاسی در انتخابات گفت: خط قرمز شهرداری است، خط قرمز قطعی شهرداری فعالیت انتخابی مدیران یا استفاده از ظرفیت شهرداری له یا علیه کاندیداها است و مدیرانی که مغایر این مسیر عمل کنند، عزل خواهند شد.

وی درباره استفاده از پیمانکاران چینی یا استفاده از فناوری از آن‌ها و بلند مرتبه سازی گفت: در مورد هرگونه قرارداد و تفاهم با چین در حال حاضر غیر از تفاهم قطعی واگن خطوط مترو و تامین اتوبوس و تاکسی هنوز قرارداد قطعی نداریم و در قالب تفاهمنامه انجام می‌شود و در مورد ساختمان‌سازی هم هنوز به قرارداد نهایی نرسیدیم اما تفاهمنامه امضا شده است؛ موضوع اصلی بحث سرمایه گذاری شرکتهای چینی است تلاش داریم اگر امکان انتقال تکنولوژی وجود داشته باشد و آن هم باید به طور قطعی در تفاهمنامه‌ها قید کنیم.

وی درباره اینکه چه زمانی مردم کاهش ترافیک را شاهد خواهند بود، گفت: در همه نظر سنجی‌ها از بین مردم تهران موضوع ترافیک و آلودگی مورد نقد مردم است که حقیقتا حق دارند و ما فکر میکنیم راه حل دقیق و هوشمندانه ترافیک و آلودگی موضوع برقی سازی است.

سخنگوی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در سال جاری ۵۰ درصد کل بودجه به حمل و نقل اختصاص یافت و احتمالا فردا در صحن شورای شهر همین عدد و رقم مصوب شود.

محمدخانی در مورد برقی سازی خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی هم گفت: موضوع اصلی قرارداد بزرگ و بی نظیر ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس برقی که همه مراحل نهایی فرایند مالی قرارداد در حال انجام است و مراحل تراکنش مالی پیگیری می‌شود که اگر بخشهایی که باید به مدیریت شهری کمک کنند، اولین سری خودروها بهار سال آتی وارد پروسه حمل و نقل می‌شود، البته به این شرط که بحث داخلی ماجرا محقق شود؛ چرا که از مسیر خارجی راحت‌تر به سرانجام رساندیم و بیشتر مشکلات در مسیر داخلی بود.

محمدخانی درباره تراموا گفت: در واقع دو مسیر تراموا در شورای عالی ترافیک به تصویب رسید و اگر تا قبل از این بحث سلیقه‌ای بود اما اکنون به الزام قانونی مبدل شده و مصوبه شورای عالی ترافیک را دارد و  درباره نوع تراموا باید بگویم که چرخ لاستیکی است که هزینه احداث کمتری دارد و از نکنولوژی روز دنیا استفاده می‌کند و در تهران می‌تواند به ما کمک کند و سال آينده استارات یکی از خطوط را خواهیم زد.

وی درباره رقم عوارض مازاد بر تراکم صفر اعلام شده هم تاکید کرد: مازاد تراکم را در دو سال گذشته نزدیک صفر بوده و دریافت نکردیم، در سال آينده هم در بودجه این عدد را صفر کردیم و برای این موضوع باید تقدیر می‌شدیم.

محمدخانی افزود: در قرارگاه تعلیم و تربیت اقدامات گسترده‌ای انجام شده و خود توکلی زاده در روزهای آتی در این باره گزارش خواهد داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here