حکم قصاص محمد قبادلو اجرا شد

0
127

حکم قصاص محمد قبادلو عامل قتل یک مأمور نیروی انتظامی و جرح ۵ مأمور دیگر در جریان اغتشاشات سال گذشته، پس از تأیید در دیوان عالی کشور، اجرا شد.

به گزارش نبض تهران، مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد حکم دادگاه کیفری یک استان تهران مبنی بر «قصاص نفس» محمد قبادلو در پرونده به شهادت رساندن یک مأمور نیروی انتظامی به نام «فرید کرم‌پور حسنوند» و مجروح کردن ۵ مأمور دیگر در جریان ناآرامی‌های سال گذشته، پس از تأیید در دیوان عالی کشور، اجرا شد.

دادگاه کیفری یک استان تهران، محمد قبادلو را به اتهام «قتل عمد» شهید فرید کریم‌پور، به «قصاص نفس» محکوم کرد و بابت اتهام «شروع به قتل عمد» مأموران یگان امداد از طریق برخورد عمدی به وسیله خودرو به قصد قتل آن‌ها به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری و بابت اتهام «تخریب عمدی» ۶ دستگاه موتورسیکلت‌های سازمانی یگان امداد فرماندهی انتظامی شهرستان رباط کریم، به جبران خسارت و یک و نیم سال حبس تعزیری محکوم کرد که در مورد مجازات‌های تعزیری، فقط مجازات اشد قابل اجرا است.

حکم قصاص نفس محمد قبادلو به جرم قتل عمد شهید استوار فرید کرم‌پور حسنوند، پس از ۴۸۷ روز رسیدگی قضائی به پرونده صبح امروز اجرا شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here