حمایت هلال احمر از توان نخبگان در توسعه هوش مصنوعی

0
206
کولیوند

کولیوند گفت: جمعیت هلال‌احمر از دانش و توان نخبگان در توسعه هوش مصنوعی در تمام فعالیت‌ها و مأموریت‌های خود حمایت می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه خبری نبض تهران، پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال‌احمر در همایش رویداد فناورانه توسعه هوش مصنوعی، اظهار کرد: هدف جمعیت هلال‌احمر برای استفاده از هوش مصنوعی در مأموریت‌ها و فعالیت‌ها، ارتقای کیفی خدمت به مردم است.

کولیوند با بیان اینکه هوش مصنوعی در زمینه‌های متنوع ازجمله در ناوبری، رباتیک، مدیریت منابع انسانی، کشاورزی، بازی‌های یارانه‌ای و در مباحث اتومبیل‌رانی، رسانه‌های اجتماعی، بازار و بازاریابی، مسائل اقتصادی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد، افزود: جمعیت هلال‌احمر در حال حاضر در حوزه تولید اعضای مصنوعی، تولید دارو و تجهیزات پزشکی و در حوزه داروهای نوترکیب، از فناوری‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: تلاش ما این است که در مدیریت بحران، لجستیک و سایر موضوعاتی که در حوادث و بلایا و منابع انسانی مهم است، از ظرفیت‌های حوزه هوش مصنوعی استفاده کنیم. همچنین با استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی، آموزش‌های مردمی امدادوکمک‌های اولیه را توسعه داده و اثربخشی خدمات خود و میزان رضایت‌مندی مردم از این خدمات را افزایش دهیم.

رئیس جمعیت هلال‌احمر یادآور شد: نگاه دیگر ما به توسعه لجستیک و استفاده از پهبادها، بالگردها، آمبولانس‌ها و خودروهای نجات است که بدانیم، از هوش مصنوعی چه استفاده‌ای کنیم؟ امروز با استفاده از تکنولوژی‌های نوین می‌توانیم ظرفیت‌ها را افزایش داده و سرعت اقدامات در بحران‌ها را چند برابری کنیم.

کولیوند با تاکید بر اینکه جمعیت هلال‌احمر از دانش و توان نخبگان در توسعه هوش مصنوعی در تمام فعالیت‌ها و مأموریت‌های خود حمایت می‌کند، اضافه کرد: ما اثرگذاری خوبی در نهضت جهانی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر داریم و بارها، طرح‌ها و ایده‌هایمان در مجمع جهانی بازخوردهای خوبی داشته و مورد استقبال قرار گرفته است؛ بنابراین با تمام توان، ظرفیت‌های خود را در اختیار نخبگان می‌گذاریم تا در راستای ارتقای کیفی خدمات به مردم گام‌های بلندتری برداریم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here