جریمه ۱ میلیون و ۹۵۰ هزار راننده به دلیل تخلفات شبانه در سال گذشته

0
175
جریمه

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از اعمال قانون و جریمه ۱ میلیون و ۹۵۰ هزار فقره تخلفات شبانه در سال ۱۴۰۲ در تهران خبر داد.

به گزارش نبض تهران، سرهنگ فیروز کشیر معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، در خصوص اعمال قانون‌های شبانه در شهر تهران در سال ۱۴۰۲ و طرح نوروزی توضیح داد و گفت: منظور از تخلفات شبانه تخلفاتی هستند که از ساعت ۲۱ الی ۶ صبح توسط برخی از رانندگان حادثه ساز انجام می‌شوند. متأسفانه تعدادی از رانندگان وجود دارند که قانون گریز هستند و در چهار چوب قانون بودن را دوست ندارند و نمی‌خواهند درست رانندگی نمایند که پلیس هم بدون هیچ اغماضی با این رانندگان برخورد قانونی خود را انجام می‌دهد چرا که خط قرمز پلیس برخورد با افرادی است که با رفتارهای غلط ترافیکی خود نظم و امنیت تردد دیگر شهروندان را بر هم می‌زنند و آرامش آنان را مختل می‌کنند.

وی افزود: طرح نوروزی از تاریخ ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۲ تا ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۳ انجام شد. پلیس راهور تهران بزرگ در سال ۱۴۰۲ حدود ۱۸۹ هزار فقره فقط در بحث تخلفات شبانه کامیون‌ها اعمال قانون داشت که در همین خصوص در طرح نوروزی ۱۴۰۳ این اعمال قانون ۵۵۰۰ مورد بوده است.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: در سال ۱۴۰۲ حدود ۳۰۳۰۰۰ هزار مورد اعمال قانون در خصوص تخلفات حادثه ساز شبانه صورت گرفته است که این آمار در طرح نوروزی و در همین خصوص ۳۵۰۰۰ هزار مورد بوده است.

سرهنگ کشیر افزود: همچنین در سال ۱۴۰۲ کمتر از یک درصد از تخلفات مصرف نوشیدنی‌های غیر مجاز بوده است که این آمار در طرح نوروزی هم به همین میزان یعنی کمتر از ۱ درصد از کل آمار بوده است.

وی گفت: کل اعمال قانون‌هایی که در بحث تخلفات شبانه در سال ۱۴۰۲ صورت گرفت به حدود ۱۹۵۰۰۰۰ (یک میلیون و نهصد و پنجاه هزار فقره) می‌رسد که در طرح نوروزی ۱۵۲۰۰ هزار مورد اعمال قانون برای آن دسته از رانندگانی که نظم ترافیکی جامعه را بر هم زده بودند صورت گرفته است.

سرهنگ کشیر يادآور شد: این برخوردها و اعمال قانون‌ها به درخواست شهروندان صورت می‌گیرد و در خواست و خواسته و مطالبه شهروندان از پلیس است که با تلفن‌های ۱۱۰ و ۱۲۰ تماس می‌گیرند و خواسته‌های خود را بیان می‌کنند. سایت rahvar120.ir و شماره تلفن ۱۲۰ در اختیار شهروندان می‌باشد که می‌توانند گزارشات خود را با همکاران بنده در میان بگذارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here