جریمه مدارس غیردولتی در صورت دریافت شهریه اضافه

0
136
مدرسه

به گزارش خبرنگار گروه گوناگون پایگاه خبری نبض تهران، نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز یکشنبه دهم دی ماه مجلس شورای اسلامی در روند بررسی طرح اصلاح موادی از قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی، با اصل ماده ۱۶ این طرح موافقت کردند.

نمایندگان مجلس ساعات تدریس تمام وقت معلمان دوره ابتدایی را ۲۵ ساعت در هفته و ساعات تدریس و حضور سایر معلمان و کارکنان آموزشی تمام وقت غیر رسمی مدارس و مراکز را ۳۰ ساعت در هفته تعیین کردند.

نمایندگان مجلس سقف شهریه فوق برنامه مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی را ۴۰ درصد شهریه مصوب (برنامه درسی رسمی) تعیین کردند.

در ماده ۱۶ این طرح آمده است: یک بند به عنوان بند (ث) به ماده (۳۵) قانون به شرح زیر الحاق و عنوان بندهای (ث)، (ج)، (چ) و (ح) به (ج)، (چ)، (ح) و (خ) اصلاح می‌شود و یک تبصره به عنوان تبصره (٤) بـه ایـن مـاده الحاق می‌شود:

ث – جریمه نقدی مؤسس تا ۱۰۰ درصد شهریه (ابلاغی) کل دانش‌آموزان مدرسه در همان سال و دانش‌آموختگان مرکز در همان نیمسال یا دوره آموزشی

۴. در صورت قطعیت مجازات بند (ث)، جریمه نقدی به حساب درآمدهای عمومی نزد خزانه داری کل کشور واریز می‌شود معادل صد درصد ۱۰۰٪ وجوه مزبور در اختیار صندوق حمایت از توسعه مدارس غیردولتی قرار می‌گیرد تا در راستای ارتقای کیفیت و عدالت آموزشی و پرورشی در مدارس غیر دولتی مناطق محروم هزینه شود.

همچنین نمایندگان با اصل ماده ۱۷ این طرح با ۱۸۳ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۰ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here