توصیه‌های پلیس آگاهی برای پیشگیری از سرقت منازل در نوروز

0
136

رئیس اداره مبارزه با سرقت منزل، مغازه و اماکن پلیس آگاهی فراجا، در خصوص پیشگیری از سرقت منزل در ایام تعطیلات نوروز نکاتی را به شهروندان یادآور شد.

به گزارش نبض تهران، سرهنگ کارآگاه محمدرضا افراز رئیس اداره مبارزه با سرقت منزل، مغازه و اماکن پلیس آگاهی فراجا، گفت: نکته قابل تأمل در سرقت‌ها این است عمده سرقت‌ها به دلیل غفلت مال باختگان اتفاق می‌افتد، چرا که این غفلت و ناآگاهی نسبت به موارد ایمنی است که زمینه‌ی سوء‌استفاده سارقان را فراهم می‌کند.

وی از هموطنان خواست تا با رعایت نکات زیر از سرقت منزل خود توسط سارقان در ایام نوروز پیشگیری کنند و در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوکی مراتب را سریعاً به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

۱- خانه را خالی از سکنه نشان نداده و سعی کنید ورود به ساختمان را سخت کنید.

۲- قبل از این که از خانه خارج شوید ، تمامی درب و پنجره‌ها را قفل کنید ، حتی اگر برای مدت زمان بسیار کوتاهی باشد.

۳- هنگام بیرون رفتن از خانه ، چراغ‌ها را روشن بگذارید.

۴- اگر برای مدت زمان نسبتاً طولانی قصد مسافرت دارید، حتماً چراغ‌ها را به تایمر متصل نمائید، تا در شب روشن شده و صبح خاموش شوند.

۵- درب پارکینگ را همواره بسته نگه داشته و قفل کنید.

۶- اشتراک روزانه خود را برای دریافت مجله ، روزنامه و یا بروشور به صورت موقت (تا اتمام سفر) لغو کرده و یا با یکی از آشنایان خود جهت دریافت آنها هماهنگ شوید.

۷- به منظور جلوگیری از سرقت منزل ، در صورت امکان ، با یکی از آشنایان خود هماهنگ کنید تا به صورت روزانه برای برداشتن برگه‌های تبلیغاتی و یا قبوض از لای درب منزل شما اقدام کند، چرا که یکی از راه‌های متداولی است، که سارقان برای شناسایی خانه‌های خالی از آن استفاده می‌کنند.

۸- در برخی از موارد دیده شده است ، که برخی از سارقان برای بررسی خالی بودن خانه ، بر روی قفل آن چسب می‌زنند و بعداً برای بررسی آن بر می‌گردند.

۹- قفل‌های ضعیف درب و پنجره‌ها را با انواع قوی‌تر تعویض کنید.

۱۰- هرگز در اماکن عمومی و صحبت در جمع تاریخ و ساعتی را که در منزل حضور ندارید را به زبان نیاورید.

۱۱- همان طور که می‌دانید هیچ قفلی نمی‌تواند به صورت ۱۰۰ درصدی ایمنی ایجاد کند سعی کنید حتی‌الامکان از دوربین‌های مداربسته و حفاظ مناسب درب و پنجره استفاده کنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here