توسعه یکپارچه مدهای حمل و نقلی در ایستگاه مترو اقدسیه

0
142

طرح TOD در منطقه یک با هدف توسعه مبتنی بر حمل و نقل عمومی و یکپارچه سازی آن در ایستگاه مترو اقدسیه با رویکردی نوآورانه به اجرا می رسد.

به گزارش نبض تهران، پدرام اخوان معاون شهرسازی و معماری منطقه ۱ شهرداری تهران، در اولین جلسه این کارگروه که با حضور مدیران شهرسازی منطقه، معاون و نمایندگان اداره کل شهرسازی و معماری معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، اداره کل تدوین ضوابط نظارت و صدور پروانه، دبیرخانه کمیسیون ماده ۵، سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در منطقه یک برگزار شدگفت: در این طرح ایستگاه مترو اقدسیه و شعاع ۸۰۰ متری از آن به عنوان محدوده اجرای طرح TOD در نظر گرفته شد و هدف آن است که نمونه ای از همپوشانی کاربری، تراکم، فعالیت و حمل ونقل عمومی را با هدف کاهش سفر و به دنبال آن کاهش آلودگی هوا در کنار هم داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به بررسی نمونه های مشابه از تجربیات دیگر کشورها بر آن هستیم تا با استفاده از ظرفیت های موجود در محدوده طرح، نظیر فضای باز، قیمت مناسب زمین، دسترسی مطلوب و همچنین دخیل نمودن کلیه ذی نفعان و ذی نفوذان، زمینه های لازم جهت توسعه یکپارچه محدوده را با رویکردی نوآورانه در دستور کار قرار دهیم.

اخوان اظهار امیدواری کرد خروجی های حاصل از این طرح در نهایت پس از بررسی توسط مراجع ذی صلاح، جهت تصویب و ابلاغ به کمیسیون ماده ۵ ارسال شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here