تمهیدات شهرداری تهران برای چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

0
195

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران اهم اقدامات این معاونت برای برگزاری باشکوه مراسم دهه مبارک فجر در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را تشریح کرد.

به گزارش نبض تهران، حسین نظری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران اهم اقدامات این معاونت برای برگزاری باشکوه مراسم دهه مبارک فجر در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را تشریح کرد.

وی با اعلام این مطلب، گفت: بمناسبت برگزاری باشکوه مراسم دهه مبارک فجر در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران هماهنگی های همه جانبه ای با معاونت ها، مناطق ۲۲ گانه، سازمان‌های تابعه حوزه معاونت خدمات شهری انجام شده است.

نظری در ادامه به تشریح اهم اقدامات این معاونت پرداخت و گفت: رسیدگی و بهبود نگهداشت شهر خصوصا در طول مسیرهای راهپیمایی، شستشوی کلیه المانهای شهری، رنگ آمیزی جداول و نرده ها و المانهای ترافیکی، فضاسازی در سطح شهر توسط سازمان زیباسازی و مناطق ۲۲ گانه به وسیله نصب ریسه‌های الوان و پرچمی و توجه ویژه به استفاده از پرچم جمهوری اسلامی ایران بعنوان نماد ملی، نصب ۱۰۰ تخته نما پرچم بر روی ساختمان‌های شاخص، تهیه و توزیع پرچم دستی ایران، اجرای ویدئومپینگ بر روی برج آزادی، اجرای نورافشانی در میادین شاخص در شامگاه ۲۱ بهمن و…از اهم اقدامات این معاونت می‌باشد.

نظری در ادامه افزود: بازدیدهای ایمنی و شناسایی و رفع خطر از نقاط حادثه ساز در قبل از مراسم و همچنین استقرار تیم‌های عملیاتی شامل نیروهای آتش نشان، خودروهای سبک و سنگین، موتورسیکلت و… در طول مسیر راهپیمایی توسط سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران صورت خواهد گرفت.

به گفته نظری آمادگی و پیش بینی اقدامات گسترده‌ای نیز توسط سازمان بهشت زهرا (س) در خصوص برگزاری مراسم ۱۲ بهمن در مرقد حضرت امام خمینی (ره) و جایگاه جلوس انجام شده است.

معاون شهردار تهران به گلباران مراسم‌های ۱۲ و ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: تامین شاخه گل جهت گلباران مراسم های ۱۲ بهمن (۱۰۰ هزار شاخه) و ۲۲ بهمن(۱۲۰ هزار شاخه) و مراسم میهمانی لاله ها توسط سازمان بوستانها و فضای سبز پیش بینی شده است.

او به پشتیبانی از مناطق درگیر به منظور پاکیزه سازی و آماده سازی طول مسیرهای راهپیمایی در قبل، حین و بعد از مراسم توسط سازمان مدیریت پسماند پرداخت و گفت: نیروها و عوامل کارگری جهت حفظ و پاکیزگی طول مسیر راهپیمایی در قبل، حین و پس از مراسم مستقر و به خدمات رسانی خواهند پرداخت. همچنین شرکت شهربان نیز برای حفظ انضباط اجتماعی در طول مسیر راهپیمایی اکیپ‌های خودرویی و موتورسوار را به همراه نیروی اجرایی در طول مسیرهای راهپیمایی مستقر خواهد کرد.

نظری به دیگر اقدامات این معاونت اشاره کرد و گفت: پخش تکبیر در شامگاه ۲۱ بهمن در کلیه اماکن شهرداری تهران، کاشت درخت، درختچه و نشاء در مسیرهای راهپیمایی و آماده سازی بوستانهای واقع در مسیرهای راهپیمایی، گل آرایی جایگاه، رنگ آمیزی کلیه المانهای میدان آزادی و … نیز از جمله اقدامات این معاونت برای برگزاری مراسم دهه مبارک فجر می‌باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here