تمهیدات شهرداری تهران برای برگزاری پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی

0
166
حسین نظری
حسین نظری خدمات شهری

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران تمهیدات شهرداری تهران برای برپایی باشکوه پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی (ع) در تهران را تشریح کرد.

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری نبض تهران،حسین نظری با اعلام این مطلب در تشریح اقدامات شهرداری تهران برای برپایی پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی (ع) در تهران، گفت: مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین از میدان امام حسین (ع) تا میدان حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار می‌شود و مناطق ۷، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵ ،۱۶ و ۲۰ مناطق مرتبط با مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی هستند.

نظری در ادامه به تشریح جزئیات خدمات رسانی و چگونگی نگهداشت شهر در طول مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی(ع) از میدان امام حسین(ع) تا میدان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) پرداخت و گفت: توجه ویژه به موضوع نگهداشت شهر و بازدیدهای مستمر و رفع کلیه موارد و مشکلات در کلیه موضوعات خدمات شهری، عمرانی، ترافیکی و… انجام بازدیدهای مستمر به منظور شناسایی و رفع موارد ناایمن، حادثه ساز و حذف زوائد فیزیکی در طول مسیر پیاده روی، هماهنگی با مدارس، مساجد و سایر اماکن دولتی و خصوصی واقع در مسیر که امکان ارائه خدمات به زائرین (خصوصاً استفاده از سرویس های بهداشتی و…) را دارند، نصب بنرهای اطلاع رسانی جهت راهنمایی شهروندان، جمع آوری کلیه مخازن در طول مسیر پیاده روی و جانمایی در نقاط دیگر، برنامه ریزی جهت استقرار نیروها به همراه ادوات و تجهیزات لازم به منظور پاکسازی طول مسیر پیاده روی، توجه ویژه در خصوص استقرار عوامل کارگری به همراه ماشین آلات به منظور جمع آوری پسماند و حفظ نظافت اطراف موکب های پذیرایی در قبل، حین و پس از برگزاری مراسم، جلوگیری از انجام حفاری و انجام فعالیت های عمرانی در مسیرهای راهپیمایی، حضور مستمر نیروها و ماشین آلات از ابتدا تا پایان مراسم از جمله موضوعاتی است که توسط مناطق ۷، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵ ،۱۶ و ۲۰ پیگیری و اجرایی می شود.

وی فضاسازی شهری و انجام تبلیغات محیطی در سطح شهر تهران متناسب با اربعین حسینی(ع) با استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود را از جمله اقدامات سازمان زیباسازی برشمرد و گفت: توزیع اقلام مناسبتی به مناطق و پیگیری فضاسازی ویژه مسیر پیاده‌روی، همکاری با مناطق در خصوص استقرار ۱۰۰ چشمه سرویس بهداشتی پرتابل در مسیر پیاده روی خصوصاً در منطقه ۲۰ تهیه اقلام مناسبتی جهت توزیع در بین شرکت کنندگان در مراسم پیاده روی اربعین حسینی نیز از جمله اقدامات سازمان زیباسازی است.

نظری در ادامه با اشاره به تدوین شیوه نامه نظافت، پاكيزه سازي و جمع آوری پسماند و ابلاغ به کلیه مناطق ۲۲ گانه توسط سازمان مدیریت پسماند، اظهار کرد: نظافت و پاكيزه‌سازی طول مسیر پیاده روی اربعین با به کارگیری بیش از ۲۰۰۰ نفر نیروی کارگری و به کارگیری بیش از ۵۰۰ دستگاه ماشین آلات تخصصی و غیر تخصصی رفت و روب و جمع آوری پسماند قبل، حین و پس از مراسم صورت می‌گیرد.

معاون شهردار تهران در ادامه به آماده باش کامل 137 ایستگاه آتش نشانی در سطح شهر تهران اشاره کرد و گفت: نیروهای ۱۳۷ سازمان آتش نشانی در ۳۵ نقطه ثابت و در ۱۰ نقطه سیار (جهت گشت زنی طول مسیر) مستقر هستند. ۱۹۳ نفر نیرو ، ۳۸ دستگاه خودروی سبک و سنگین، ۳۳ دستگاه موتورسیکلت نیز در طول مسیر پیاده روی اربعین مستقر هستند. همچنین ۷۴ نفر نیرو نیز در ایستگاه‌هایی که در طول مسیر پیاده روی اربعین هستند، مستقر و به خدمات رسانی خواهند پرداخت.

نظری ادامه داد: ۵۷۳ نفر نیروی شهربان و معبربان به همراه ۱۱۴ دستگاه خودرو و ۵۲ دستگاه موتورسیکلت به منظور حفظ انضباط اجتماعی در طول مسیر راهپیمایی مستقر خواهند شد.

به گفته نظری سازمان بهشت زهرا(س) نیز در خصوص استقرار مه پاش در طول مسیر با همکاری مناطق، سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار نیز با همکاری سازمان فرهنگی و هنری در خصوص تامین برخی از اقلام مورد نیاز مواکب و سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران نیز رسیدگی ویژه به فضای سبز خصوصاً هرس و حذف شاخه‌های خشک درختان در طول مسیر را بر عهده دارند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here