تقاطع غیرهمسطح آیت‌الله سعیدی و پل شهید مختاری افتتاح شد

0
171
شهرداری

مراسم افتتاحیه دو طرح عمرانی تقاطع غیرهمسطح بزرگراه آیت‌الله سعیدی (پل اتصال مناطق ۱۷ و ۱۸) و پل شهید مختاری در قالب طرح شنبه‌های امید و افتخار برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه خبری نبض تهران، آئین بهره برداری از دو طرح عمرانی تقاطع غیرهمسطح بزرگراه آیت الله سعیدی (پل اتصال مناطق ۱۷ و ۱۸) و پل شهید مختاری صبح امروز شنبه دوم دی ماه سال جاری با حضور جمعی از مدیران شهری، خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد.

رضا سیفی شهردار منطقه ۱۷ در این مراسم اظهار کرد: امروز در هشتاد و هفتمین پویش امید و افتخار شاهد افتتاح و بهره برداری از دو طرح عمرانی تقاطع غیرهمسطح آیت الله سعیدی و پل شهید مختاری هستیم. از همکاری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران برای بهره‌برداری این پروژه تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه افتتاح و رونمایی از این پروژه عمرانی برکات زیادی برای دو منطقه ۱۷ و ۱۸ دارد، تصریح کرد: این افتتاح دسترسی دو منطقه را سهل‌تر می‌کند و همچنین در کاهش بار ترافیکی بزرگراه آیت الله سعیدی تاثیری بسزایی خواهد داشت و بالطبع کاهش مصرف سوخت را هم در پی دارد.

سیفی با بیان اینکه دستور ویژه شهردار تهران کم شدن فاصله جنوب و شمال شهر است، عنوان کرد: کاهش فاصله بین شمال و جنوب تهران در دستور کار بنده و شهرداران مناطق جنوبی قرار دارد تا با بهره برداری از پروژه‌های مختلف در کاهش این فاصله سهم داشته باشیم.

وی اعلام کرد: در ماه‌های منتهی به پایان سال که ایام پربرکت رجب، شعبان، رمضان و نوروز خواهد بود، شاهد بهره‌برداری و افتتاح پروژه‌های مختلفی خواهیم بود.

مهدی صداقتی، سرپرست سازمان مهندسی و عمران شهر تهران با بیان اینکه افتتاح‌های امروز پنجمین و ششمین افتتاح سازمان مهندسی از دسته پروژه های تعهد شده است، تصریح کرد: پل ایثارگران، پروژه شهید بروجردی، زیرگذر کوهک و راستگرد گلها از پروژه های قبلی سال جاری بودند که تاکنون افتتاح شده‌اند.

وی با بیان اینکه تا آخر سال ۱۸ پروژه بر اساس تعهدی که به شهردار تهران داده‌ایم تقدیم شهروندان خواهیم کرد، اظهار کرد: معمولا پروژه‌های عمرانی با مطالعاتی که انجام می‌شود برای شهر تعریف و پیاده می شود، اما این دو پروژه خاستگاه مردمی داشته است.

صداقتی با تاکید بر تسهیل گری این طرح ها گفت: این دو پروژه بسیار مهم است و سهم بسزایی در آسایش مردم این منطقه دارند.

وی با اعلام آمار آسفالت ریزی در معابر شهر گفت: امروز از مرز یک میلیون و چهارصد هزار تن آسفالت ریزی گذشتیم. صد هزار تن با میزان تعهد شده در سال جاری فاصله داریم که آسفالت ریزی این میزان تنها دو هفته زمان می‌ برد که این اتفاق باعث رضایت شهروندان شده است.

سرپرست سازمان مهندسی و عمران شهر تهران درباره پروژه غیرهمسطح آیت الله سعیدی اعلام کرد: ۱۶ حلقه شمع و ۵ هزار متر مکعب خاکبرداری در این پروژه انجام شده است. پروژه معارضین ریز و درشتی داشت که با تدبیر پیمانکار کار انجام شد و پروژه به ثمر نشست.

سرپرست سازمان مهندسی و عمران شهر تهران با بیان اینکه هزینه این پروژه ۴۳ میلیارد تومان است، اظهار کرد: پروژه مختاری هم با خواست مردم منطقه به سرانجام رسید. پل مختاری ۲۰ حلقه شمع و ۸۲۰۰ مترمربع قالب بندی داشت که خاصیت آن این است که در عرض ۶ ماه با همت قرارگاه خاتم الانبیا به ثمر نشست. این دو پروژه مجموعا ۶.۶ دهم کیلومتر مسیر شهروندان را کوتاه می‌کند.

هادی حق‌بین معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در این مراسم با بیان اینکه حوزه فنی و عمرانی با رویکرد عدالت‌محوری فعالیت هایی در مناطق ۲۲ گانه تدارک دیده است، گفت: طبق برنامه چهارم تحول شهر تهران اهداف و ماموریت هایی برعهده معاونت فنی و عمرانی تکلیف شده که بخشی از آنها تکمیل تقاطعات شهر است.

وی با بیان اینکه طی ۲۰ ماه گذشته در منطقه ۱۷ چندین پروژه با کارکردهای مختلف تقدیم شهروندان شده است ابراز داشت: از آن جمله می توان به بازارروز شقایق با معماری ایرانی-اسلامی و بوستان شهید سلیمانی که ظرف مدت شش ماه در سازمان عمرانی مناطق عملیاتی شد، اشاره کرد.

حق بین با بیان اینکه افزایش صددرصدی سهم آسفالت مناطق جنوبی مدنظر معاونت عمرانی بوده است گفت: اغلب پروژه‌های بزرگراهی باعث گسست مناطق می شود و لازم است که به پیوند مناطق توجه کنیم. این پروژه هایی که امروز رونمایی می شود اثرگذاری ویژه‌ای در این امر دارند و از آن دست پروژه هایی هستند که در قرار خدمت شهردار تهران قولش به شهروندان داده شده بود.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه در برنامه چهار ساله باید ۲۸ کیلومتر بزرگراه افتتاح کنیم، اعلام کرد: به جز پروژه های تقاطعی انواع پروژه های ابنیه با کارکردهای مختلف به سفارش انواع سازمان ها و مناطق توسط معاونت فنی و عمرانی در دست اجراست. پارکینگ های طبقاتی متفاوتی نیز به سفارش سازمان ترافیک در دستور کار قرار دارد که از این میان ظرف یک ماه آینده پارکینگ مینابی در منطقه ۱۵ تقدیم شهروندان خواهد شد.

وی ضمن اشاره به اینکه مهمترین اقدام تا پایان سال تکمیل پروژه هاست تاکید کرد: اولویت ما انجام و تکمیل پروژه های نیمه تمام است که به جهت مشکلاتی که برای شهر ایجاد کرده بود در دست اقدام است.

در ادامه حجت الاسلام مهدی آقامیری، عضو شورای شهر تهران نیز با حضور در هشتادوهفتمین شنبه امید و افتخار گفت: سیاست گذاری خوبی در شروع این دوره انجام شد و تکمیل پروژه های ناقص تقاطعات غیرهمسطح در دستور کار قرار گرفت. اینها شاید پروژه های کوچک مقیاسی باشند اما گره های بزرگی از کار مردم مناطق باز می‌کنند.

آقامیری افزود: عملکرد دو ساله معاونت فنی و عمران مورد رضایت شورای شهر تهران است. امروز تقریبا هیچ پروژه عمرانی وجود ندارد که متوقف بوده و اکنون فعال نباشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here