تقاطع تندگویان ـ نواب در ۲۲ بهمن ۱۴۰۲به بهره‌برداری می‌رسد

0
146
تقاطع تندگویان نواب

شهردار منطقه ۱۹ گفت: بهره‌برداری از تقاطع تندگویان و نواب بنا بر برنامه‌ریزی صورت گرفته تا ۲۲ بهمن ماه به بهره‌برداری خواهد رسید و هم‌اکنون زیرگذر‌های پروژه به صورت کامل به اتمام رسیده است.

به گزارش نبض تهران، تورج فرهادی شهردار منطقه ۱۹ امروز در حاشیه بازدید خبرنگاران از عملیات احداث بلوار غدیر، احداث بزرگراه آیت‌الله سعیدی به بزرگراه آزادگان با اشاره به اینکه این پروژه به طول ۴ کیلومتر است، اظهار کرد: این پروژه با همکاری و مشارکت اداره موقوفات مروی، دروازه بین‌المللی تهران و شهرداری منطقه ۱۹ اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این بلوار حد فاصل زمین‌های مدرسه مروی و کوره‌پزخانه‌ها در ناحیه منطقه ۱۹ احداث خواهد شد، ادامه داد: حد فاصل زمین‌های مدرسه مروی و کوره‌پزخانه‌ها در ناحیه منطقه ۱۹ احداث خواهد شد.

فرهادی با اشاره به اینکه این کوره‌ها در سنوات گذشته بلاتکلیف رها شده بودند، افزود: این رهاشدگی باعث شده بود که این محدوده به محلی برای بروز انواع آسیب‌های اجتماعی تبدیل بشود. از سوی دیگر مقرر شده بود زمین‌های موقوفه در این محدوده برای توسعه منطقه به‌ کار گرفته شود و درنهایت در یک جمع‌بندی بین موقوفه مروی و شهرداری منطقه ۱۹، قرار شد تعیین تکلیفی برای زمین‌های این محدوده و همچنین ساماندهی مشاغل صورت بگیرد و به همین جهت احداث بلوار غدیر حد فاصل خیابان سعیدی و بزرگراه آزادگان به طول ۴ کیلومتر در دستور کار شهرداری منطقه ۱۹ قرار گرفت.

شهردار این منطقه با بیان اینکه در امتداد این بلوار که راستای ضایعات‌فروشان قرار دارند قرار است معماری به سبک ایرانی ـ اسلامی در ادامه بلوار غدیر انجام شود، گفت: متاسفانه در ۴ دهه اخیر بازار ضایعات‌فروشان در این محدوده شکل گرفته و آقای زاکانی شهردار تهران نیز پیگیر این مسئله است تا اتفاقات خوبی در منطقه ۱۹ ایجاد شود.

وی در ادامه به موضوع ساخت وساز‌های غیرمجاز در منطقه ۱۹ اشاره کرد و افزود‌: متاسفانه سال گذشته به دلیل شرایط و اغتشاشات برخی از سودجویان اقدام به ساخت‌وساز‌های غیرمجاز در این منطقه کردند که در ادامه با تدابیر لازم و همکاری نیروی انتظامی و قوه قضائیه با متخلفان در این حوزه برخورد شد و هم‌اکنون ساخت و ساز غیرمجاز جدید در محدوده متوقف شده و به سمت بهبود کالبدی منطقه حرکت کرده‌ایم.

فرهادی با بیان اینکه ظرفیت و پتانسیل‌های خوبی در منطقه ۱۹ در بخش‌های مختلف وجود دارد گفت: زمین‌های این منطقه در طرح جامع به عنوان پشتیبان تعیین شده‌اند. همچنین قرار است از ظرفیت کوره‌های آجرپزی در قالب نهضت ملی مسکن استفاده شود.

شهردار منطقه ۱۹ در ارتباط با بلوار غدیر گفت: این بلوار در ۳ فاز شامل خیابان آیت‌الله سعیدی تا میدان مادر، فاز دوم از میدان مادر تا خیابان شقایق و فاز سوم از خیابان شقایق تا خیابان آزادگان طراحی شده است.

وی با اشاره به عملیات احداث بلوار غدیر گفت: این خیابان به صورت شمالی و جنوبی اجرایی خواهد شد؛ به‌زودی کوره‌پزخانه‌های اطراف این بلوار نیز درگیر ساخت و ساز خواهند شد چرا که مالکین آن‌ها توافق کردند از حقوقی که در طرح تفصیلی برای آن‌ها پیش‌بینی شده بهره‌مند شوند و به این شکل این زمین‌ها در ساخت و ساز و تولید مسکن تهران تاثیرگذار خواهند بود.

فرهادی با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده جهت تامین زمین در فشافویه برای حضور ضایعات‌فروشان تصریح کرد: با توافق موقوفه زمینی در فشافویه معرفی شده و ما نیز مشاوری برای این مسئله گرفته‌ایم تا ضایعات‌فروشان به فشافویه منتقل شوند و قطعا فعالیت ضایعات‌فروشان در شهر همراه با اغتشاشات بصری خواهد بود و برای شهروندان مشکلاتی را ایجاد می‌کند. اما با فعالیت آن‌ها در بیرون از شهر این موارد و مشکلات مرتفع خواهد شد.

شهردار منطقه ۱۹ در خصوص هزینه اجرای احداث بلوار غدیر به طول ۴ کیلومتر و اتصال به بزرگراه آیت‌الله سعیدی افزود: بر اساس توافقی که انجام شده است هزینه‌های اجرای این پروژه از محل اخذ عوارض صدور پروانه برای موقوفه مروی خواهد بود. همچنین این پروژه معارض خاصی ندارد و بدین ترتیب شهرداری برای اجرای این پروژه هزینه‌ای پرداخت نخواهد کرد، اما نظارت و اجرا برعهده شهرداری خواهد بود و موقوفه در مقابل پرداخت ۳۰۰ میلیارد تومان عوارض ناشی از صدور هزینه‌ها هزینه ساخت این بلوار را تقبل کرده است.

وی در خصوص زمان بهره‌برداری از پروژه احداث بلوار غدیر در توضیحاتی خاطرنشان کرد:فاز یک پروژه حد فاصل خیابان آیت‌الله سعیدی تا میدان مادر تا پایان سال جاری تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد و فاز دوم آن حد فاصل میدان مادر تا خیابان شقایق در ابتدای تابستان سال ۱۴۰۳ و در نهایت فاز سوم آن از خیابان شقایق تا بزرگراه آزادگان به صورت موازی با فاز دوم قابلیت تکمیل و تحویل را دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here