تفاهم‌ هلال‌احمر، شهرداری و شورای شهر تهران با محوریت آموزش همگانی در حوزه ایمنی

0
166
تفاهم نامه

به گزارش نبض تهران، مهدی بابایی رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران در دویست و سومین جلسه شورا در جریان انعقاد تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین جمعیت هلال‌احمر، شهرداری و شورای شهر، ضمن محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: بنا بر خبری که دو سه روز گذشته منتشر شد تیپ این رژیم عقب نشینی کرد و این نشان می دهد که دو سوم نیروهای خود را از دست داده و این نشان می دهد که پیروزی را حماس در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود.

وی با اعلام اینکه تفاهم نامه سه جانبه در حوزه آموزش همگانی در بخش ایمنی و مدیریت بحران منعقد می شود، خاطرنشان کرد: امروز سالروز زلزله بم است که ۳۰ هزار نفر از هموطنان را در این حادثه از دست دادیم.

بابایی با بیان اینکه یکی از اقدامات برای ایجاد شهر آماده، آموزش همگانی است، یادآور شد: این مسئولیت به جمعیت هلال احمر واگذار شده و نیروهای این جمعیت تلاش می کنند که این مهم در تهران حاصل شود اما توسعه آموزش های همگانی به هم افزایی نیاز دارد.

وی افزود: یکی از خلأهای موجود وجود مربیان تخصصی است و یکی از اهداف این تفاهم نامه آموزش سالیانه هزار مربی تخصصی است تا بتوانیم در پویش شهر ایمن و آماده، اهداف خود را به ثمر برسانیم.

بابایی با بیان اینکه انسجام در اجرای سیاست های آموزش همگانی، افزایش اثربخشی فعالیت ها، ارتقاء سطح دانش و آگاهی عمومی شهروندان و ترویج فرهنگ ایمنی و پیشگیری برای کاهش آسیب پذیری، افزایش توان فردی در خودامدادی و دگر امدادی، تقویت مشارکت اجتماعی و توسعه مردمی سازی گروه های داوطلب از اهداف این تفاهم نامه است، یادآور شد: پاسخگویی اجتماعی محور در سوانح شهر تهران دیگر هدف این تفاهم نامه محسوب می شود.

وی ضمن تقدیر از همکاری شهردار تهران و رئیس جمعیت هلال احمر، گفت: تمام تلاش ما این بود که تفاهم نامه مورد نظر، امروز پنجم دی ماه همزمان با روز ایمنی منعقد شود و امیدواریم شاهد ارتقاء سطح ایمنی در شهر باشیم.

گفتنی است، تفاهم‌نامه سه‌جانبه بین جمعیت هلال‌احمر، شهرداری و شورای شهر تهران با محوریت آموزش همگانی در حوزه ایمنی با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر و مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران منعقد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here