تعیین نهایی نرخ سود تسهیلات مسکن، با شورای پل و اعتبار است

0
166
تسهیلات مسکن

مدیرعامل صندوق ملی مسکن گفت: جمع‌بندی در رابطه با نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن به‌عهده شورای پول و اعتبار است.

به گزارش نبض تهران، محمدرضا مهدیار اسماعیلی در خصوص پیگیری‌ها درباره کاهش نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن،‌ اظهار کرد: جمع‌بندی در رابطه با نرخ سود تسهیلات طرح مذکور به‌عهده شورای پول و اعتبار است.

وی افزود: قرار بر این شده است که اقساط وام نهضت ملی مسکن پلکانی شود؛‌ در این صورت وام‌گیرنده در ماه‌ها و سال‌های ابتدای دوره بازپرداخت تحت فشار ـ اقساط بالا ـ قرار نمی‌گیرد.

اسماعیلی در ادامه یادآور شد: بر این اساس در دو سال ابتدایی بازپرداخت، اقساط حداکثر ماهانه ۵ میلیون تومان است تا در توان متقاضیان نهضت ملی مسکن باشد.

مدیرعامل صندوق ملی مسکن اضافه کرد:‌ پس از دو سال نیز، اقساط به‌صورت پلکانی دریافت خواهد شد.

وی با بیان این‌که فعلاًً سود تسهیلات نهضت ملی مسکن ۱۸ درصد است، گفت: در رابطه با کاهش نرخ سود این تسهیلات، هنوز مصوبه‌ای از سوی شورای پول و اعتبار نداشته‌ایم. منابع مورد نیاز مابه‌التفاوت سود تسهیلات نیز به‌صورت الگوی قبلی که یک‌سوم از سوی بانک مرکزی، یک‌سوم صندوق توسعه ملی و یک‌سوم نیز از محل منابع صندوق ملی مسکن است، تأمین خواهد شد.

اسماعیلی تصریح کرد: قرار نیست نرخ سود ۱۸ درصد کاهش یابد، بحث این است که یک گروهی که در زمان حاضر سود تسهیلات آنها ۱۸ درصد است مشمول تسهیلات مسکن روستایی با نرخ ۵ درصد شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here