ترویج مدیریت پسماند از کاهش تولید تا دفع اصولی

0
104
Three different container for sorting garbage. For plastic, paper, metal

نایبی تلاش برای کاهش تولید پسماند، استفاده مجدد از پسماند، فشرده سازی، کم حجم سازی پسماند، دفع اصولی و همگن با محیط زیست را از جمله اهداف مهم ترویج مدیریت پسماند برشمرد.

به گزارش نبض تهران، علی نایبی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۹ با اشاره به فقدان غرفه بازیافت در این شهرک و ضرورت راه اندازی آن گفت: در راستای مدیریت پسماند، فرهنگ سازی تفکیک زباله تر و خشک و تسهیل دسترسی ساکنین به محل جمع آوری پسماندهای خشک این غرفه از محله بهمنیار که فاقد کارکرد بود جمع آوری و به این محدوده منتقل شد.

این مسئول خاطر نشان کرد: پیش از این کارشناسان اداره مدیریت پسماند نسبت به آموزش‌های چهره به چهره در خصوص ضرورت کاهش حجم زباله‌ها، اهمیت تفکیک پسماندهای خشک و تر و انواع پسماندهای خشک به ساکنین آموزش‌های لازم را ارائه کردند.

وی تلاش برای کاهش تولید پسماند، استفاده مجدد از پسماند، فشرده سازی، کم حجم سازی پسماند، دفع اصولی و همگن با محیط زیست را از جمله اهداف مهم ترویج مدیریت پسماند برشمرد و خاطر نشان کرد: به اندازه مصرف کردن، تهیه اجناس بادوام و با بسته بندی قابل بازیافت، استفاده از ظروف چند بار مصرف گیاهی به جای ظرف یکبار مصرف، استفاده از سبد یا ساک‌های پارچه‌ای به جای کیسه‌های پلاستیکی از جمله عناوین آموزشی است که توسط آموزشگران به منظور رعایت کاهش تولید پسماند به ساکنین ارائه شده است.

نایبی اضافه کرد: منطقه ۱۹ مجهز به ۲۲ غرف بازیافت جمع آوری پسماند در معابر پرتردد و بوستان‌ها است که همه روزه بجز ایام تعطیل از ساعت ۸ لغایت ۱۶ فعال است که در آنها توزیع بروشور، کم حجم کردن پسماندها و آگاهی رساندن به مراجعین در خصوص پسماند خانگی و مدیریت آن انجام می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here