تحول جدی در حوزه مدیریت اسباب‌بازی در آینده‌ای نزدیک

0
137
اسباب بازی

اسماعیلی با اشاره به واردات اسباب‌بازی با وجود تولیدکننده داخلی گفت: با طرحی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال انجام است و ابلاغ مصوبه آن در روز‌های آینده، امیدواریم شاهد تحول جدی در حوزه مدیریت اسباب‌بازی باشیم.

به گزارش نبض تهران، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در زمینه تولید اسباب‌بازی‌، اظهار کرد: به تازگی در شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال شکل دادن ستادی با کمک همه بخش‌ها هستیم تا این فرایند را مدیریت کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد واردات اسباب بازی با وجود تولیدکننده داخلی بیان کرد: این ایراد وارد است، ولی با طرحی که در شورای فرهنگ عمومی و شورای هنر آماده شده و کاری که در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال انجام است، امیدواریم که این مصوبه در روز‌های آینده ابلاغ شود و شاهد یک تحول جدی در حوزه مدیریت اسباب‌بازی باشیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست تخصصی با مسئولان با انتقاد از امکان واردات بی‌رویه اسباب‌بازی گفت: متأسفانه با اینکه صنعت اسباب‌بازی در کشور رو به رشد و خودکفایی است، امکان واردات بی‌رویه محصولات این صنعت وجود دارد که با این اتفاق صنعت اسباب‌بازی؛ آسیب جدی خواهد دید.

خسروپناه اضافه کرد: باید مشخص شود که چرا درحالی‌که صنایع فرهنگی مانند اسباب‌بازی در کشور تولید می‌شود و اتفاقاً به رشد مناسب در این زمینه دست یافته‌اند، اجازه واردات بی‌رویه به این محصولات داده شده است؟

وی ادامه داد: مسئولان باید در زمینه واردات بی‌رویه اسباب‌بازی پاسخگو باشند، سازمان بازرسی کل کشور در این زمینه می‌تواند کمک‌کننده باشد تا مقصر اصلی در این شیوه غلط مشخص شود، دیوان عدالت اداری نیز می‌تواند در این زمینه پیگیری لازم را انجام دهد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سند سیاستی صنعت اسباب‌بازی باید سریعاً تدوین شود و پس از تدوین سند در شورای معین مطرح شود و درصورتی‌که اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی نظر مخالف نداشته باشند از سوی رئیس‌جمهور ابلاغ شود، بنابراین باید مسئله امکان بی‌رویه واردات اسباب‌بازی و آسیب‌های ناشی از آن را به اطلاع رئیس‌جمهور، معاون ا؛ول رئیس‌جمهور، وزیر صمت و… برسانیم و از دست‌اندرکاران این اقدام نادرست شکایت کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here