برخورد با مشاغل مزاحم آرامش و سلامت شهروندان و محیط زیست

0
149

معاون خدمات شهری منطقه ۱۹ شهرداری تهران گفت: با مشاغل مزاحم که با فعالیت خود و آلایندگی حاصل از آن آرامش و سلامت شهروندان و محیط زیست را تهدید می‌کنند برخورد می‌شود.

به گزارش نبض تهران، علی نایبی معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۱۹، از صدور رأی و تشکیل پرونده برای صاحبان ۲۸ کارواش در نواحی خبر داد.

وی با اشاره به آغاز رصد وضعیت زیست محیطی ۳۳ کارواش موجود در منطقه ۱۹ افزود: در همین راستا طی بازدیدهای میدانی کارشناسان اداره‌های ساماندهی صنایع و مشاغل و محیط زیست این منطقه ۲۸ کارواش به دلیل عدم اتصال به سیستم اگو شهری مشمول دریافت رأی اجرای تمهیدات و تعطیلی شدند.

وی خاطرنشان کرد: ۶ کارواش آلاینده زیست محیطی در نواحی یک، دو و سه تعطیل و مابقی نیز با توجه به اینکه کارواش‌ها از رسته شغلی دارای مجوز فعالیت در محدوده شهری هستند، ملزم به مراجعه به شرکت آب و فاضلاب به منظور دریافت انشعابات و جمع آوری آلودگی‌های ناشی از آب‌های سطحی شدند.

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۱۹ یادآور شد: با انتقال پساب ناشی از فعالیت کارواش‌ها به سیستم اگو شهری علاوه بر کاهش و جلوگیری از مسائل زیست محیطی باعث بازچرخانی آب و استفاده مجدد آن برای مصارف آبیاری فضای سبز خواهد شد.

نایبی با اشاره به اینکه رسیدگی به مزاحمت‌های ناشی از فعالیت مشاغل یا آلایندگی حاصل از آن که مختل کننده آرامش شهروندان، سلامت جسمانی و روانی آن‌ها یا تهدید کننده سلامت محیط زیست باشد در صلاحیت کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها است، اعلام کرد: در همین راستا کنترل و نظارت طی گشت زنی‌های مستمر در واحدهای صنفی فعال محدوده این منطقه برای رفع مزاحمت صورت می‌گیرد.

ضمن اینکه شهروندان نیز می‌توانند با شناسایی مشاغل مزاحم اعم از آلودگی‌های صوتی، آب و خاک و اعلام از طریق سامانه ۱۳۷ پلاس در رفع این مزاحمت‌ها و تسریع در اعمال قانون مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here