بازدید رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین، از مرزهای ۶ گانه تردد زائران

0
185
حسین نظری
حسین نظری خدمات شهری

رئيس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور از مرزهای شلمچه، چذابه، مهران، زرباطیه عراق، خسروی و باشماق بازدید و در جریان آخرین اقدامات و فعالیت‌های کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور قرار گرفت.

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری نبض تهران، حسین نظری، رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور و معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در جریان این بازدید ابتدا از قرارگاه مرزی شلمچه که کلانشهر شیراز و شهرداری منطقه یک مستقر و به خدمات رسانی می‌پردازند، به موکب شهرداری منطقه یک رفت و از سوله‌های اسکان زائرین که توسط این منطقه احداث شده است، بازدید کرد.

حسین نظری در این بازدید با اشاره به وظیفه کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور در پیاده روی اربعین حسینی، گفت: ما براساس وظایف تعیین شده از سوی کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور، وظیفه نظافت، رفت و روب و خدمات رسانی در مرزهای هشتگانه و در کشور عراق را بر عهده داریم.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران اضافه کرد: وظیفه رسیدگی به خدمات شهری در دو مرز ورودی و ۶ مرز خروجی و یک مرز بین المللی بر عهده این کمیته بوده است که امیدوارم به همت همکارانم در این مرزها خدمات شایسته‌ای را به زائرین عزیزمان ارائه دهیم.

وی با اشاره به اینکه شهرداری شیراز از سنوات قبل خدمات دهی گسترده و مناسبی را در این محور ارائه می‌دهد، گفت : خدا را شاکریم که امسال شهرداری تهران به همت شهرداری منطقه یک با احداث این سوله ها کار ارزشمندی را برای راهپیمایان اربعین حسینی انجام داده است.

در ادامه این بازدیدها رییس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور از گذرگاه مرزی چذابه که کلانشهرهای اهواز، اصفهان، یزد و شهرداری منطقه ۳ در آن مستقر و به خدمات رسانی به زائرین عزیز می پردازند، بازدید کرد.در این بازدید نظری از محورهای مسقف شده جهت تسهیل در تردد زائرین عزیز توسط عوامل اجرایی منطقه ۳ در نقطه صفر مرزی بازدید کرد.

وی در خصوص اقدامات برنامه ریزی شده ای که توسط ستاد اربعین برای مرز چذابه تدوین شده بود، گفت: ستاد اربعین و استانداری خوزستان از اقدامات صورت گرفته در این مرز ابراز رضایت دارند و انشالله که توانسته باشیم در راستای خدمت به زائرین حسینی(ع) قدم برداریم.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در نشست با مسئولین و نمایندگان شهرداری های استانهای اصفهان ، یزد ، خوزستان و عوامل اجرایی منطقه ۳ در ستاد خدمات شهری استانداری خوزستان در مرز چذابه گفت و گو کرد و طی آن نشست گزارش اقدامات صورت گرفته و برنامه های پیش رو ارائه شد .

نظری در ادامه از زمین اهدایی استانداری خوزستان به شهرداری تهران و اتمام دیوار چینی این سایت بازدید کرد و ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی های لازم ساخت و تجهیز این سایت، یک مقر دائمی مجهز در مرز چذابه برای شهرداری تهران بوجود آید .
در ادامه بازدیدها رییس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور با حضور در شهر مهران و شرکت در جلسه ستاد اربعین شهرستان که به ریاست معاون عمرانی استانداری ایلام برگزار شده بود، ضمن استماع گزارشات کلان شهرها و اقدامات صورت پذیرفته به بیان موضوعات و اتخاذ تدابیر لازم جهت بهبود مستمر وضع موجود در خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی (ع) در مرز مهران که کلانشهرهای اراک، کرج، ساری، قزوین و شهرداری‌های مناطق ۵ و ۱۱ مستقر هستند، پرداخت.

شیخی خدمات شهری: رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعين کشور در ادامه معاونین سیاسی، امنیتی و اجتماعی و همچنین امور عمرانی استانداری کرمانشاه، فرماندار و شهردار شهرستان قصر شیرین با حضور در گذرگاه مرزی خسروی در استان کرمانشاه که کلانشهرهای کرمانشاه، اردبیل و شهرداری منطقه ۲۲ در آن مستقر هستند، ضمن بازدید از زیرساخت‌های تردد اربعینی مرز خسروی با هموطنانی که این مرز را برای تردد به کشور عراق انتخاب کرده بودند دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این بازدید مسئولین کمیته خدمات شهری ستاد اربعین حسینی شهرداری منطقه ۲۲ گزارشی از نحوه خدمات رسانی جهادگران منطقه ۲۲ به زائران اربعین حسینی در پایانه مرزی خسروی و اقدامات اجرا شده در حوزه های فرهنگی، ترافیکی و … را به رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعين کشور ارائه دادند.

در ادامه این نشست رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعين کشور پس از استماع گزارش اقدامات و فعالیت‌ها در مرز خسروی، گفت: با توجه به ۲۴ ساعته شدن این مرز و استقبال زائرین عزیز جهت عبور از مرز خسروی شهرداری منطقه ۴ به عنوان پشتیبان و معین منطقه ۲۲ قرار گیرد و تعداد ۱۰۰ نفر نیروی کارگری، ۴ دستگاه ماشین آلات حمل زباله نیز به مرز خسروی اضافه شود.

براساس این گزارش در بازدید صورت گرفته رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور که پس از جلسه کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور در مرز خسروی برگزار شد، ضمن دریافت گزارشاتی از خدمات و اقدامات صورت پذیرفته در این نقطه مرزی و بررسی آخرین وضعیت میدانی مرز خسروی با تعدادی از خادمین منطقه ۲۲ مستقر در پایانه اربعین حسینی (ع) گفتگو و از نزدیک در جریان اقدامات صورت گرفته قرار گرفت.

در ادامه رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعين کشور از مرز زرباطیه بازدید و در جریان آخرین اقدامات و فعالیت های کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور در این مرز قرار گرفت و گفت: شهرداری منطقه ۲ با استعداد ۲۰۰ نفر نیروی کارگری و ۲۰ دستگاه ماشین آلات خدمات شهری در مرز زرباطیه مستقر است و به انجام نظافت، رفت و روب و پاکسازی این منطقه می‌پردازد.

همچنین در پایان این بازدیدها معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از مرز باشماق در استان کردستان و شهر مریوان بازدید کرد و در جریان آخرین اقدامات و فعالیت‌های کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور در این مرز قرار گرفت.

گفتنی است در این مرز شهرداری مریوان و شهرداری تهران با ظرفیت ۱۲۰ نفر نیروی کارگری و ۸ دستگاه ماشین آلات خدمات شهری و ۶ دستگاه ماشین آلات آتش نشانی به انجام نظافت، رفت و روب و پاکسازی این منطقه می پردازد.
همچنین در این مرز ۲ دستگاه ماشین آلات حمل زباله نیز جهت کمک به شهرداری مریوان در این نقطه مستقر شده است و به خدمات رسانی می‌پردازند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here