اول اسفند، زمان تایید نهایی کاندیدای انتخابات

0
128

معاون سیاسی _ اجتماعی استاندار تهران گفت: اول اسفند ماه تایید نهایی کاندیدا‌ها صورت می‌گیرد و دوم اسفند انتشار آگهی اسامی نامزد‌های نهایی است.

به گزارش نبض تهران، سید عباس جوهری، معاون سیاسی _ اجتماعی استاندار تهران در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با ارائه گزارشی از اقدامات ستاد انتخابات تهران، گفت: از ۱۵ مرداد فرآیند انتخابات با دستور وزیر کشور آغاز شد و ۲۱۰ روز این فرآیند ادامه داشته است. برای اولین بار پیش‌ثبت‌نام به صورت غیرحضوری انجام شد که در تهران ۱۲ هزار نفر در آن حاضر شدند که سه برابر دوره قبل بود.

وی اظهار کرد: بعد از تایید هیئت‌های اجرایی و نظارت، از ۵ هزار و ۷۰۶ داوطلب که در هیئت نظارت تایید شده بودند، ۳ هزار و ۸۹۸ نفر در عرصه رقابت حاضر خواهند بود که نزدیک به ۶۸ درصد تایید شده‌اند.

وی افزود: امسال در تایید صلاحیت‌ها شاهد رشد ۳۱ درصدی نسبت به دوره قبل هستیم. تا اول اسفند هنوز فرصت وجود دارد که شورای نگهیان افراد دیگری را تایید کند که ممکن است به این آمار اضافه شود. برای ایجاد رقابت بیشتر، بیش از ۲۰۰ کانال تلویزیونی برای تبلیغات کاندیدا‌های مجلس شورای اسلامی راه‌اندازی شده که ۱۰ شبکه در تهران در اختیار کاندیدا‌ها خواهد بود.

جوهری بیان کرد: اول اسفند تایید نهایی کاندیدا‌ها صورت می‌گیرد، دوم اسفند انتشار آگهی اسامی نامزد‌های نهایی انجام گرفته و از سوم تا نهم اسفند فرصت تبلیغاتی کاندیدا‌ها خواهد بود. در ۱۰ اسفند تبلیغات ممنوع است و جمعه ۱۱ اسفند فرآیند رای‌گیری صورت خواهد گرفت.

رئیس ستاد انتخابات تهران همچنین با اشاره به انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در تهران خاطر نشان کرد: ۱۶ کرسی از ۸۸ کرسی مجلس خبرگان برای تهران است که ۲۶ کاندیدا در عرصه رقابت آن حضور دارند. فعالیت تبلیغاتی کاندیدا‌های خبرگان از دیروز آغاز شده و می‌توانید برنامه‌های تبلیغاتی کاندیدا‌ها را از شبکه تهران و رادیو تهران ببینید و بشنوید. برای عدالت تبلیغاتی، قرعه‌کشی میان کاندیدا‌ها صورت گرفته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here