اهمیت پیگیری و بررسی نقاط حادثه خیز

0
23

استاندار تهران گفت: نقاط حادثه خیز با اولویت پیگیری و بررسی شده تا به تدربج با رفع ضعف‌های موجود بتوانیم شاهد کاهش تصادفات و تلفات حوادث باشیم.

به گزارش نبض تهران، علیرضا فخاری استاندار تهران در جلسه شورای راهبردی کاهش تصادفات رانندگی استان با اشاره به عوامل مهم کاهش تصادفات در مدیریت ترافیک شهری و برون شهری اظهار کرد: مدیریت صرفا به معنای مسئولیت عواملی چون پلیس راه و راهور نیست بلکه برای ایجاد وضعیت ثابت در راستای کاهش تصادفات است که در این میان نقش آموزش و ترویج فرهنگ ترافیک انکارناپذیر است.

فخاری افزود: هرچه قدر از موضوع آموزش فاصله بگیریم نیروی انسانی بیشتری جایگزین می‌شود که با در دست داشتن تابلو ایست باید تذکر لسانی دهند. با آموزش صحیح و تبیین فرهنگ می‌توانیم شاهد کاهش تصادفات باشیم. 

وی در ادامه با اشاره به دیگر عوامل کاهش تصادفات، بیان داشت: از دیگر عوامل که می تواند منجر به کاهش تصادفات شود می‌توان به نصب تابلوهای راهنما و رانندگی و اعلان ها و اخطارها در سطح خیابان‌ها و معابر اصلی شهرها و جاده‌ها  اشاره کرد. نصب سرعت گیرها  درخیابانها و جاده‌ها با رعایت استانداردها ضروری است البته پیش موارد قانونی و هشداری رعایت شود تا تاثیرگذار بیشتری در حوزه کاهش تصادفات حاصل شود.

وی در ادامه با اشاره به دیگر عوامل بازدارنده در راستای رفع تصادفات به روشنایی محیط های پرخطر اشاره کرد و تاکید کرد: روشنایی محیطی بویژه در مناطق پرخطر و در شب و در هوا برفی و مه آلود در راستای کاهش تصادفات بسیار حائز اهمیت است. موضوع دیگری که نیازمند بررسی و طرح در جلسه دیگر است فوت افراد تصادفی در بیمارستان‌ها است که نقاط ضعف باید شناسایی شود که آیا کوتاهی در بیمارستان‌ها یا از کمبود تعداد بیمارستان‌ها یا امداد اولیه یا زمان انتقال به بیمارستان بوده است که تمام مسائل باید بررسی شود.

استاندار تهران در ادامه با تاکید بر اجرای بازرسی های نامحسوس در نقاط حادثه خیز استان تهران، خاطرنشان کرد: بازرسی نامحسوس در کنترل عوامل موثر در بخش های مختلفی چون اورژانسی، پذیرش انجام شود و در صورت مشاهده مسائل مشکل ساز اخطار کتبی به آن بخش ها ابلاغ گردد.  

رئیس شورای راهبردی استان تهران با اشاره به اهمیت خدمت رسانی بویژه در روزهای تعطیل، اضافه کرد: در روزهای تعطیل محورهای پر تردد و پرخطر دستگاه‌هایی چون اورژانس، بهداشت و درمان و شهرداری حضور پررنگ داشته باشند. دوربین‌های کنترل جاده ی و ارسال پیامک برای متخلفین نیز دیگر عوامل بازدارنده در کاهش تصادفات است.

فخاری در ادامه با اشاره به ۲نقطه حادثه خیز در استان تهران که جز پر خطرترین جاده های استان تهران است یادآورشد: با توجه به اهمیت پیگیری مسائل ۲ نقطه مهم حادثه خیز در کارگروهی مشخص با اولویت محور امام رضا (ع) و دماوند با حضور تمام عوامل تشکیل شود تا نقاط ضعف مشخص شده و کلیه مسائل در زمینه اصلاح هندسی، ترافیکی و نصب علائم بررسی شود تا در خصوص سهم تبعات ناشی از عدم کیفیت خودروها به صراحت پیگیری شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here