اهمیت شورا باور بودن رئیس جمهور منتخب

0
217

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: با حضور نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری از تمام طیف‌های سیاسی، بهانه‌ای برای عدم شرکت در انتخابات وجود ندارد و رئیس‌جمهور منتخب، باید شورا باور باشد.

به گزارش نبض تهران، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی استان‌ها، شهرام دبیری رئیس شورای عالی استان‌ها در نطق پیش از دستور خود در اجلاس بیست و نهم شورای عالی استان‌ها، با گرامیداشت یاد و نام شهدای خدمت به ویژه رئیس‌جمهور شهید آیت‌الله رئیسی، گفت: حضور پرشور مردم در مراسم تشییع شهدای عزیز خدمت نشان داد، آن‌ها به آرمان‌های انقلاب وفادار و قدرشناس مسئولان خود هستند، کسانی که برای تعالی کشور و خدمت به مردم از جان خود گذشتند.

وی در ادامه با اشاره به سالگرد رحلت امام خمینی (ره)، اظهار داشت: ۱۴ و۱۵ خرداد یادآور دو حادثه مهم حول شخصیت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است و با گذشت سی و پنج سال از عروج امام (ره)، یاد او بیش از همیشه زنده است. همچنین ۱۵ خرداد آغاز نهضتی است که از قم آغاز شد و به دیگر شهرها نیز کشیده شد و یک نقطه عطف برای انقلاب مردم ایران در سال ۱۳۵۷ شد.

رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه، انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو از اهمیت زیادی برخوردار است، خاطرنشان کرد: از مردم و جامعه بزرگ شورایی کشور دعوت می‌کنم برای حضور پرشور در انتخابات تمام تلاش خود را انجام دهند و همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند، مشارکت مردم باعث اقتدار نظام و کشور می‌شود.

دبیری با تشکر از شورای نگهبان که زمینه برگزاری انتخابات پرشور را فراهم کرده است، بیان داشت: با توجه به حضور گرایشات مختلف سیاسی از تمام جناح‌ها در میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، هیچ بهانه‌ای برای عدم شرکت در انتخابات وجود ندارد چرا که از تمامی طیف‌ها در آن حضور دارند.

رئیس شورای عالی استان‌ها در پایان، تصریح کرد: از رئیس‌جمهور منتخب نیز انتظار داریم مانند شهید رئیسی به شوراها باور عمیق داشته باشد و جامعه شورایی نیز قطعاً در تعامل با رئیس‌جمهور منتخب، در راستای رفع مشکلات مردم و کشور به دولت چهاردهم، کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here