انجام ۱۴۸۰ عملیات امدادی توسط هلال‌احمر، تا چهار فروردین

0
182
هلال احمر

رئیس سازمان امداد و نجات، با اشاره به انجام ۱۴۸۰ عملیات و خدمات امدادی در طرح ملی امداد و نجات نوروزی ۱۴۰۳، گفت: نیروهای هلال‌احمر به بیش از ۸ هزار نفر امدادرسانی کردند.

به گزارش نبض تهران، بابک محمودی رئیس سازمان امداد و نجات، با بیان اینکه از تاریخ ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۳ فروردین ماه ۱۴۰۳، در طرح ملی امداد و نجات نوروزی هزار ۴۸۰ مورد عملیات امدادی توسط نیروهای این جمعیت صورت گرفته است؛ گفت: ۷۲۶ مورد جاده‌ای «معادل ۴۹ درصد» ۵۹ مورد کوهستان «معادل ۴ درصد» حادثه جوی ۶۳ مورد معادل «۴ درصد» انجام شده است.

وی، کل دریافت کنندگان خدمات امداد و نجات در کشور را ۸ هزار و ۵۹۱ نفر عنوان کرد و افزود: هزار و ۳۰۴ نفر به صورت سرپایی درمان شدند، ۵۶۶ نفر نیز به مراکز درمانی منتقل، ۲۰۷ نفر به مناطق امن انتقال داده شد و ۶۶۷ نفر نیز اسکان اضطراری داده شد.

رئیس سازمان امداد و نجات اضافه کرد: همچنین برای ۱۲۴ نفر در حوادث و سوانح جاده‌ای عملیات رهاسازی صورت گرفت و برای هزار و ۲ هزار و ۹۰۶ نفر سنجش میزان قند و فشار خون انجام شد.

محمودی از مسافران و گردشگران خواست از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها دوری کنند.

وی ضمن درخواست از رانندگان برای رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و پرهیز از هرگونه شتاب زدگی به ویژه در مسیرهای کوهستانی گفت: مسافران در صورت بروز هرگونه حادثه با سامانه ۱۱۲ هلال احمر تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here