امروز شرایط آموزش و پرورش خوب نیست

0
124
آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز شرایط آموزش و پرورش خوب نیست و این شرایط نتیجه اعتماد به‌نفس نداشتن برخی در گذشته است.

به گزارش نبض تهران، رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در همایش گردهمایی بزرگ ۱۲۰۰ نومعلمان تمدن‌ساز استان اصفهان، اظهار کرد: استان اصفهان بیش از ۵۵۰۰ دانش‌آموز شهید را به شهیدستان ایران تقدیم کرده، اصفهان استانی است که هرگاه صحبت از همت، غیرت، امنیت و آزادگی باشد، نام شهدای به‌ویژه معلمان شهید و در صدر آن شهید همت می‌درخشد، نومعلمان باید بدانند که رسالت معلمی بسیار مهم است و باید بدانند منزلت و شأن معلمی بسیار بالا است.

وی با بیان اینکه امروز شرایط آموزش و پرورش خوب نیست و این شرایط نتیجه اعتماد به‌نفس نداشتن برخی در گذشته است، افزود: در وزارت آموزش و پرورش همه معلم هستند؛ شرافت من را نه درآمد و نگاه دیگران، بلکه آن کودکی که می‌شود شهید همت و شهید خرازی تعیین می‌کند. آموزش و پرورش سیمای آینده هر کشوری بوده و نشان‌دهنده آینده هر کشوری است، همچنین مقدمه‌سازان ظهور امروز توسط معلمان در حال پرورش و تعلیم هستند، لذا باید اهتمام ویژه‌ای به این حوزه داشته باشیم تا آینده کشور آن‌طور که شایسته است، ساخته شود.

صحرایی با بیان اینکه برای معلمی کار حجمی و ساعتی مجاز نیست، تصریح کرد: در کمبود معلمی که اکنون مشاهده می‌کنیم بیش از یک دهه خلاف جهت سند بنیادین تحول حرکت شده است، البته باید توجه داشت که در شش ماه گذشته بیش از ۶۸ هزار معلم جدید جذب کرده‌ایم و این کمبود ریشه تاریخی دارد. اگر قانون رتبه‌بندی در جای خودش اجرا می‌شد، امروز شاهد سیل بازنشستگان نبودیم، دلیل بازنشستگی کم‌سابقه امسال اجرا نشدن این قانون در زمان خود است.

وی در خصوص قانون رتبه‌بندی و آئین‌نامه مسیر رشد معلمی، گفت: این قانون به زودی تدوین و پس از تصویب به عنوان مکمل قانون رتبه‌بندی معلمان اجرا می‌شود. اصول ما از زمان پیامبر اکرم (ص) تا امروز ثابت است، اما نمی‌توان با روش گذشته به نسل امروز تدریس کرد، باید الگوی ما در معلمی پیامبر اکرم (ص) باشد، کتاب‌ها و درس‌ها فراموش می‌شود و آنچه که می‌ماند، رفتارها و منش‌ها است، به قطع یقین در مقابل ندیدن‌ها، کمبود امکانات، بازماندگان از تحصیل و مراکز آموزشی و حقوق معلمان از همکاران خود دفاع خواهم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here