امدادرسانی هلال‌احمر به سیل زدگان ۸۴۴ روستای سیستان و بلوچستان

0
47

جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه‌ای، آخرین جزئیات و آمار خدمات‌رسانی به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان را تشریح کرد و از امدادرسانی به بیش از ۶۳ هزار سیل‌زده در ۸۴۴ روستا خبر داد.

به گزارش نبض تهران، جمعیت هلال‌احمر در اطلاعیه‌ای، آخرین جزئیات و آمار خدمات‌رسانی به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان را تشریح و از امدادرسانی در ۸۴۴ روستای محاصره در سیلاب و توزیع انواع اقلام زیستی و امدادی و امدادرسانی به بیش از ۶۳ هزار سیل‌زده از روز هفتم اسفند تا امروز خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ متن اطلاعیه جمعیت هلال‌احمر در خصوص آخرین آمار خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان در سیستان و بلوچستان به شرح زیر است:

۱- امدادگران هلال‌احمر از روز هفتم اسفند که بارش‌ها در سیستان و بلوچستان شدت گرفت، منجر به وقوع سیلاب و آب‌گرفتگی در مناطق جنوبی استان شد که بر اثر آن، تا امروز ۱۴ هزار و ۷۲۵ خانوار شامل ۶۳ هزار و ۳۴۳ نفر تحت تأثیر سیل بوده و آسیب دیده‌اند.

۲- با تلاش امدادگران، ۱۳۷۷ خانوار شامل ۵۷۱۳ نفر اسکان اضطراری پیدا کردند، ۱۰۲ نفر نیز از سیلاب رهاسازی شده اند.

۳- تاکنون با ۸۳ سورتی پرواز ۲ بالگرد امدادی هلال‌احمر، در ۳۰ روستای محاصره در سیل، خدمات‌رسانی لازم ارائه و ۴۳ محموله و ۱۹۲۹ بسته غذایی توسط بالگردهای هلال‌احمر در روستاهای غیرقابل دسترس، توزیع شده است. علاوه بر این تا امروز ۲۱ اسفندماه، بیش از ۶۵ هزار بطری آب، ۱۶ هزار قرص نان، بیش از ۲۳ هزار بسته غذایی ۱۰ روزه و ۷۲ ساعته، ۱۳۶۷ دستگاه چادر امدادی، ۳۲۳۸ تخته موکت، ۶۳۲۳ تخته پتو و بیش از ۱۰ هزار و ۷۵۵ کیلوگرم نایلون پوششی برای پیشگیری از نفوذ آب در میان متاثرین از سیلاب توزیع شده است.

۴- علاوه بر نیروهای جمعیت هلال‌احمر استان سیستان و بلوچستان، نیروهای هلال‌احمر ۵ استان خراسان شمالی، جنوبی، رضوی، یزد و کرمان برای کمک به حادثه دیدگان به منطقه اعزام شده اند.

۵- در حال حاضر ۳۲۵۴ امدادگر و نجات‌گر در منطقه در حال امدادرسانی به سیل زدگان هستند و در ۸۴۴ روستا امدادرسانی کرده‌اند.

۶- تاکنون بیش از ۴ هزار کودک از خدمات فضای دوستدار کودک تیم‌های سحر مستقر در مناطق آسیب‌دیده متأثر از سیل و آب‌گرفتگی، بهره‌مند شدند.

۷- خدمات امدادی در جنوب سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد.

۸- عموم هموطنان نوع‌دوست می‌توانند کمک‌های نقدی خود به مردم سیل زده استان سیستان و بلوچستان را از طریق شماره‌گیری کد دستوری #١*١١٢* و یا واریز به شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۸۳۶۶۶۲۳۵ و شماره حساب ۴۱۰۱۰۳۴۷۴۱۶۶۶۶۶۲ به شبای IR۹۴۰۱۰۰۰۰۴۱۰۱۰۳۴۷۴۱۶۶۶۶۶۲ به نام جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، واریز کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here