امدادرسانی به بیش از ۸۵۰۰ نفر در برف و کولاک

0
13

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به پایان عملیات امدادرسانی در برف و کولاک در ۱۶ استان کشور گفت: در ۵ روز گذشته، به بیش از ۸۵۰۰ نفر امدادرسانی شده است.

به گزارش نبض تهران، بابک محمودی، رئیس سازمان امداد و نجات، با اشاره به بارش برف و باران و اقدامات امدادی هلال احمر از سوم تا ساعت ۱۲ شب هشتم بهمن، با بیان این که ۱۶ استان کشور متاثر از برف و کولاک بودند، گفت: با توجه به بارش‌های برف و باران، در ۵ روز گذشته و در ۱۶ استان‎ آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، البرز، چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه وبویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندارن، همدان و  یزد، ۷۹ محور کوهستانی، نیاز به دریافت خدمات امدادی پیدا کردند.

وی با بیان اینکه امدادگران هلال احمر در این مدت زمان به ۸۵۶۲ حادثه‌دیده امدادرسانی کردند، افزود: امدادگران برای ۱۴۱۷ نفر اسکان اضطراری فراهم کردند.

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: ۲۰۵ تیم عملیاتی، شامل ۶۱۶ نفر، در عملیات رهاسازی ۶۸۹ دستگاه خودرو از برف شرکت کردند.

محمودی گفت: در این مدت زمان، ۱۲۰۷ تخته پتو، ۶۸ بسته غذایی، ۶۵۶ بطری آب معدنی، ۲۰۷ قوطی کنسروجات، ۸۹۶ قرص نان، ۱۹ کیلوگرم خرما و ۴۳۴ بسته بیسکوییت توزیع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here