امتحانات نهایی در انتظار پایه‌های دهم و یازدهم از امسال

0
78
امتحان نهایی
امتحان نهایی

با توجه به سهم ۶۰ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۵  از سال تحصیلی پیش رو به بعد امتحانات هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم به صورت نهایی برگزار می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری نبض تهران، از سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳، امتحانات نهایی در هر سه پایه دوره متوسطه دوم (دهم، یازدهم و دوازدهم) برگزار خواهد شد.

عباس سلطانیان، مدیرکل دفتر آموزش متوسط دوم البته توضیح داده است که تمام دروس پایه‌های دهم و یازدهم در قالب امتحانات نهایی برگزار نمی‌شود.

وی اعلام کرده است: تا پایان شهریور عناوین دروس امتحانات نهایی به تفکیک رشته در پایه‌های دهم و یازدهم اعلام می‌شود.

طبق مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی سهم سوابق تحصیلی در سال ۱۴۰۵ باید به ۶۰ درصد برسد؛ این سهم باید از هر سه پایه تحصیلی دوره متوسطه دوم باشد.

اختصاص سهم سوابق تحصیلی در کنکور، از امسال (کنکور ۱۴۰۲) در نظر گرفته شد و بر این اساس سهم نمرات امتحانات نهایی پایه دوازدهم در کنکور امسال به صورت قطعی و ۴۰ درصد اعمال شد.

در کنکور ۱۴۰۳ باز هم سوابق تحصیلی دانش‌آموزان در پایه دوازدهم مدنظر است، اما این بار سهم آن به ۵۰ درصد قطعی می‌رسد.

در کنکور ۱۴۰۴ سهم سوابق تحصیلی به ۶۰ درصد و بر اساس نمرات نهایی در پایه‌های یازدهم و دوازدهم می‌رسد.

در کنکور ۱۴۰۵ نیز سهم سوابق تحصیلی به ۶۰ درصد خواهد رسید اما با این تفاوت که این محاسبه بر اساس نمرات نهایی در سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم است.

بر همین اساس برای تحقق سهم ۶۰ درصد سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۵ باید از سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ امتحانات نهایی در هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم برگزار شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here