افتتاح بازار گل شادمان با مشارکت بخش خصوصی

0
161

بیگی گفت: با هدف بالا بردن امکان دسترسی شهروندان احداث و افتتاح بازار گل و گیاه شادمان با مشارکت بخش خصوصی در منطقه ۲ شهرداری تهران در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش نبض تهران، یکصد و چهاردهمین پویش امید و افتخار شهرداری تهران امروز دوشنبه بیست و هشتم اسفند ماه، با افتتاح بازار گل شادمان با حضور برخی از مدیران شهری برگزار شد.

سعید بیگی مدیرعامل شرکت صنایع و مشاغل شهر تهران، در این مراسم با اشاره به اینکه از مزایای این بازار حمایت از کسب‌وکار مشاغل خرد و حمایت از تولید و عرضه کنندگان گل و گیاه است، ادامه داد: کمک به تعدیل بازار و تنظیم قیمت‌ها و به کارگیری ۵۰۰ نفر نیروی انسانی به شکل مستقیم و غیرمستقیم از دیگر مزایای احداث بازار گل و گیاه شادمان است.

بیگی در مورد پروژه احداث فاز دوم بازار خرید و فروش پرندگان زینتی خلیج‌فارس  که در یکصدوچهاردهمین پویش امیدوافتخار به بهره‌برداری می‌رسد هم گفت: احداث فاز دوم بازار خرید و فروش پرندگان زینتی خلیج‌فارس در راستای ساماندهی پرنده فروشان در سطح شهر، امکان خرید بهتر و خدمات دهی مطلوب‌تر به شهروندان اجرایی شده است. به طوری که تعداد ۱۰۰غرفه در ضلع شمالی در مرکز خرید و فروش پرندگان زینتی خلیج‌فارس در مساحتی به وسعت ۲۵۰۰متر مربع احداث شده است.

مدیرعامل شرکت صنایع و مشاغل شهر تهران تصریح کرد: این بازار هم با کمک بخش خصوصی و با هدف تجمیع مراکز عرضه پرندگان زینتی و انتقال و رونق بخشی به کسب و کار فروشندگان حاضر در مرکز خاوران به بهره برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه ۴ جایگاه سوخت کوچک مقیاس نیز فردا به بهره برداری می‌رسد، گفت: تسهیل در روند توزیع سوخت در کلانشهر تهران و رفع محدودیت های مربوط به تعداد جایگاه ها در برخی نقاط پایتخت باعث شد تا ساخت جایگاه های سوخت کوچک مقیاس در شهر تهران آغاز شود. براین اساس ۴جایگاه سوخت در جایگاه حکیم در منطقه‌۶، جایگاه سوخت دادمان در منطقه ۲، جایگاه سوخت بوعلی در محله مشیریه منطقه ۱۵ و جایگاه سوخت فهیم‌آباد در منطقه ۱۶ افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل شرکت صنایع و مشاغل شهر تهران ادامه داد: کاهش صف‌های پمپ بنزین، اثرات مثبت زیست محیطی و ترافیکی، کاهش مصرف سوخت و درنهایت رضایت‌مندی شهروندان از مزایای ساخت این جایگاه‌های سوخت است.

 بیگی در پایان خاطرنشان کرد: در کنار تمامی اقدامات توجه به فرهنگ‌سازی و  مسائل فرهنگی از نظر مدیران شهری دورنمانده است و کتاب‌های ملاک عمل ساماندهی مشاغل و اصناف، مجموعه تمهیدات تخصصی ۸۰ رسته شغلی و کتاب دستفروشی در ایران که شامل ۷۰ پژوهش داخلی و خارجی در حوزه دستفروشی است هم به چاپ رسیده است‌ که ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here