اعمال قانون پلیس برای ۲ میلیون خودروی فاقد معاینه فنی در تهران

0
87
معاینه فنی

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: دوربین‌هایی که در سطح شهر تهران قرار دارند به صورت مکانیزه خودروهایی که معاینه فنی ندارند را اعمال قانون می‌کنند و در ۶ ماهه سال جاری آمار برخورد با این تخلفات حدود ۲ میلیون خودرو بوده است.

به گزارش گروه اجتماعی پایگاه خبری نبض تهران، سرهنگ محمد رازقی معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: دوربین‌هایی که در سطح شهر تهران قرار دارند به صورت مکانیزه خودروهایی که معاینه فنی ندارند را اعمال قانون می‌کنند و در ۶ ماهه سال جاری آمار برخورد با این تخلفات حدود ۲ میلیون خودرو بوده است.

وی افزود: پلیس راهور تهران بزرگ با جدیت بحث نداشتن معاینه فنی و برخورد با خودروهای دودزا را دنبال می‌کند و تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ، به محض مشاهد خودروی دودزا در سطح شهر آن‌را متوقف و به تعمیرگاه اعزام و پلاک تعمیری به آن می‌دهیم تا خودروی دارای نقص خود را رفع نقص نماید و پس از بازگشت خودروی وی توسط کارشناسان پلیس راهور بازدید و در صورت رفع نقص پلاک اصلی تحویل راننده خواهد شد.

سرهنگ رازقی بیان داشت: پلیس راهنمایی و رانندگی با تمام توان نسبت به برخورد با خودروی دودزا و آلاینده و فاقد معاینه فنی در طول سال اقدام می‌نماید که از امروز و در طول هفته به صورت خاص و ویژه نسبت به این موضوع خواهد پرداخت.

به گزارش نبض تهران نزدیک به ۱۵ مرکز معاینه فنی به صورت فعال در شهر تهران کار خدمات‌رسانی به متقاضیان را انجام می‌دهند. مراکزی مثل سراج، آبشناسان، نیایش، الغدیر، ابوذر و … اکثر این مراکز از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۶ تا ۱۷ فعالیت می‌کنند.

با توجه به تأکیدی که پلیس راهنمایی و رانندگی درباره لزوم اخذ معاینه فنی برای خودروها بر اساس قانون دارد، تمام خودرو‌های سواری اعم از داخلی و خارجی که سن آن‌ها بیش از ۴ سال باشد ملزم به اخذ معاینه فنی هستند. درصورتی‌که دارندگان خودروهایی که باید معاینه فنی بگیرند، از این امر سرپیچی یا درباره آن کوتاهی کنند، از جانب پلیس راهنمایی و رانندگی اعمال قانون می‌شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here