اصلاح رفتار موتورسواران، هدف پلیس از استقرار کفی است

0
123

سردار حسینی گفت: هدف پلیس از استقرار کفی و حضور مأموران ارائه آمار نیست بلکه اصلاح رفتار و تأثیر بر رفتار موتور سواران است.

به گزارش نبض تهران، سردار سید تیمور حسینی فرمانده انتظامی پلیس راهور فراجا با بیان اینکه چند وقتی است که طرحی در راستای انضباط بخشی به حرکت موتور سواران در حال اجرا است، افزود: دوستان ما در مجموعه پلیس راهور با مصادیق تخلفاتی همچون دوبله، توقف در ایستگاه اتوبوس و تاکسی و همچنین پارک مخصوص معلولان و جانبازان برخورد می‌کنند.

وی به تخلفات موتورسواران اشاره و ادامه داد: برخورد با تخلفات موتورسواران مطالبه مردم است چرا که این وسیله نقلیه قدرت مانور بالایی که دارد و متأسفانه برخی موتورسواران از خطوط ویژه، پیاده‌رو و حتی چراغ قرمز عبور کرده و برخی هم کلاه ایمنی نیز استفاده نمی‌کنند.

رئیس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه مردم از ترافیک‌های سنگین گله‌مند هستند، گفت: ۲۰ میلیون جابجایی در تهران رخ می‌دهد و اگر حساب کنیم افراد روزی یک ساعت معطلی در ترافیک داشته باشند می‌توان حساب کرد که ۲۰ میلیون ساعت اتلاف وقت داریم.

سردار حسینی در ادامه به مسئولیت ۲۶ دستگاه در حوزه ترددهای شهری و جاده‌ای اشاره و تصریح کرد: ما موظف هستیم سهم خود را در این زمینه ایفا کنیم اما از وزارت راه، کشور، بهداشت و ارشاد و قانونگذاران در مجلس و همچنین دستگاه قضائی مطالبه جدی داریم و همه باید سهم خود را ایفا کنند و این طور نیست که اگر بقیه سهم خود را ایفا نکنند پلیس هم به وظیفه خود عمل نکند.

وی گفت: اگر در تهران و کلان شهرها به ترددها نظم دهیم هم از تخلف جلوگیری شده و هم تصادفی رخ نمی‌دهد.

سردار حسینی با بیان این مطلب که باید تقاضای سفر، تقویت ناوگان عمومی و مطالعات آمایشی سرزمینی را در نظر داشته باشیم گفت: مطالعات آزمایشی شاهد این است که ما تمرکز تمام امکانات را در بخش کوچکی در تهران شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه انتظار داریم که سازمان‌های نظارت هوشمند نقش خود را ایفا کرده و رفتار رانندگان را تحت رصد و پوشش قرار دهند از مردم درخواست کرد که با پلیس همراه باشند چرا که عملکرد پلیس در کنترل نظارت در راستای امنیت و آسایش مردم است.

سردار حسینی با بیان اینکه پلیس برای موتور سواران احترام قائل است و می‌داند آنها برای امرار معاش از موتور استفاده می‌کنند تاکید کرد: امرار معاش با انجام تخلف همراه نیست.

وی ادامه داد: هدف پلیس از استقرار کفی و حضور مأموران ارائه آمار نیست بلکه اصلاح رفتار و تأثیر بر رفتار موتور سواران است.

سردار حسینی در خصوص تخلفات پارکینگ‌ها گفت: شهروندان می‌توانند رفتار و اقدامات غیرقانونی در پارکینگ‌ها را به ۱۹۷ گزارش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here