استقبال شهروندان از جشنواره لاله‌ها در باغ ایرانی

0
120

مدیر عامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران گفت: جشنواره لاله‌ها در باغ ایرانی در حال حاضر برگزار شده و مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است.

به گزارش نبض تهران، علی محمد مختاری مدیر عامل سازمان بوستان‌ها، در حاشیه بازدید خبرنگاران از باغ ایرانی که صبح امروز دوشنبه سوم اردیبهشت ماه برگزار سد، گفت: زمین باغ ایرانی برای خاندان مستوفی الممالک بوده و سال‌های گذشته شهرداری آن را تملک و بر اساس نقشه فین کاشان و باغ ماهان کرمان طرح آن ارائه شد

وی با اشاره به اینکه این بوستان یکی از زیباترین بوستان‌های تهران با درختان کهنسال است، گفت: امسال هم جشنواره لاله‌ها را داریم و تا ۱ ماه و نیم می‌توانیم از این منظره بهره‌مند شویم.

مختاری گفت: در این بوستان ۲۵۰ هزار پیاز لاله کاشته شده و مردم با نشاط خاصی به این بوستان می‌آیند.

وی بیان داشت: این بوستان ۶ صبح تا ۲۳:۳۰ شب آماده پذیرایی از شهروندان است. همچنین ساخت دکه و برج در اطراف این بوستان ممنوع است.

مدیر عامل سازمان بوستان‌ها گفت: چندین سال است که تلاش کرده‌ایم طرح‌هایی که برای بوستان‌های شهر تهران اجرایی می‌کنیم برگرفته از معماری ایرانی – اسلامی باشد. بر همین اساس حدود ۹ بوستان با این طراحی در شهر تهران اجرا و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

وی افزود: از جمله بوستان‌هایی که در تهران با معماری ایرانی – اسلامی اجرایی شده است می‌توان به بوستان ملک در منطقه یک، بوستان دامپزشکی در منطقه ۱۱، باغ سلیمانیه در منطقه ۱۴ و بوستان علی محمد مختاری اشاره کرد.

مدیر عامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران ادامه داد: در دوران قدیم نیز در کشور ما در ابنیه مختلف همچون مساجد از این معماری استفاده می‌شده و طرح‌های زیبایی اجرایی شده است. قطعاً پس از این نیز در اجرای بوستان‌ها از این طراحی استفاده خواهد شد.

وی ادامه داد: علاوه بر این در ۵۰ میدان شهر تهران نیز لاله‌ها کاشته شده است و مردم هم از این طرح استقبال کرده‌اند. به شکلی که از همه نقاط استان تهران و حتی از شهرستان‌ها بویژه در ایام نوروز از این بوستان و لاله‌های کاشته شده بازدید کرده‌اند.

مدیر عامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به اینکه حدود دو ماه این لاله‌ها در این بوستان ماندگاری دارند افزود: اگر هوا گرم شود این لاله‌ها خزان می‌کنند و مجدداً از پیاز آنها برای سال‌های بعد استفاده خواهد شد.

مختاری در تشریح توسعه فضای سبز و افزایش و گسترش فضای سبز در شهر تهران تصریح کرد: برابر دستور شهردار تهران در مناطق کم برخوردار در حوزه فضای سبز همچون مناطق ۷، ۱۰، ۱۱، ۱۷ و ۱۹ با هدف افزایش سرانه فضای سبز با توجه به وجود بافت فشرده مسکونی از حساب مخصوص اخذ عوارض حفظ و گسترش فضای سبز و قطع درختان در جهت تملک و احداث بوستان‌ها اقدام خواهد شد.

وی ادامه داد: ۶۰۰ میلیارد تومان در سال گذشته برای تملک لکه‌های مشجع هزینه شد که برای احداث بوستان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و این بوستان‌ها به زودی پس از طراحی مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت و به این ترتیب توزیع عادلانه فضای سبز در شهر تهران محقق خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here