از لحاظ منابع و ذخایر آبی با شرایط بدتری نسبت به پارسال مواجه هستیم

0
180
آب

رئیس حوضه آبریز فلات مرکزی و شرقی شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: پیش‌بینی‌ها برای بارندگی و گذر از این بحران محقق نشد و از لحاظ منابع و ذخایر آبی با شرایط بدتری نسبت به سال گذشته مواجه هستیم.

به گزارش نبض تهران، علی پوراحمد رئیس حوضه آبریز فلات مرکزی و شرقی شرکت مدیریت منابع آب ایران در دومین نشست مدیران و روسای امور آب شهرستان‌های حوضه آبریز فلات مرکزی و شرقی ضمن عرض تسلیت حادثه تروریستی کرمان، اظهار کرد: اکنون چهارمین سال خشک را سپری می‌کنیم، پیش‌بینی‌ها برای بارندگی و گذر از این بحران محقق نشد و از لحاظ منابع و ذخایر آبی با شرایط بدتری نسبت به سال گذشته نواحی هستیم.

وی گفت: امسال منابع آب کل کشور نسبت به سال قبل 15 درصد و نسبت به زمان بلند مدت 35 درصد تنزل داشته است؛ همچنین این میزان در حوضه فلات مرکزی و شرقی نسبت به سال گذشته سه درصد و در مقایسه با دوره بلند مدت 43 درصد کاهش داشته است.

رئیس حوضه آبریز فلات مرکزی و شرقی با اشاره به اینکه سپری کردن چهار سال خشکسالی پیاپی، کار را با سختی رو به رو می‌کند، خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای مدیریت منابع آبی، شیوه‌های مدیریت توأمان آب و برق است و پر و مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز، همچنین نصب کنتور هوشمند نیز از دیگر اقدامات این مدیریت به شمار می‌رود که هر یک در جای خود با جدیت انجام و پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در نشست پیش‌رو به بررسی عملکرد استان‌ها در خصوص شیوه نامه ابلاغی توامان آب و برق و اجرای دستورالعمل ابلاغ شده در این خصوص پرداخته می‌شود، ادامه داد: این موضوع مورد تاکید موکد مقام عالی وزارت نیرو بوده است و چندی است که رئیس جمهور نیز نسبت به این موضوع دقیق شده و جهت اجرایی شدن این شیوه‌نامه مطالبه گری داشته است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here