ادامه بارندگی‌ها در نوار شمالی کشور

0
133
باران

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: برای روز جاری در برخی نقاط آذربایجان‌های غربی و شرقی اردبیل و خراسان جنوبی بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش نبض تهران، ‌سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: برای روز جاری در برخی نقاط آذربایجان‌های غربی و شرقی اردبیل و خراسان جنوبی بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

سامانه بارشی از فردا وارد کشور شده و تا چهارشنبه شاهد رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در نواحی مستعد گردوخاک خواهیم بود.

آنطور که سازمان هواشناسی اعلام کرده است احتمال لغزندگی جاده‌ها، احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال جاری شدن روان‌آب، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، وزش باد شدید موقتی، احتمال خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و همچنین احتمال شکستن درختان کهن‌سال وجود دارد و هشدارهای لازم در این خصوص انجام شده است.

هواشناسی شهروندان استانهای یاد شده را به عدم برپا کردن چادرهای مسافرتی در بستر و حاشیه رودخانه‌ها و احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها توصیه کرده است.

بر اساس گزارش سازمان هواشناسی احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، اجتناب از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره تا زمان فعالیت سامانه بارشی توصیه می‌شود.

همزمان فردا دوشنبه باد شدید وزش باد شدید استان‌های آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، جنوب و مرکز اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، تهران، مرکزی، همدان، لرستان، کردستان، کرمانشاه و شمال چهارمحال و بختیاری، ایلام را در بر خواهد گرفت. هواشناسی در پی تشدید وزش باد نسبت خیزش گرد و خاک، احتمال افزایش غبار، کاهش کیفیت هوا و کاهش شعاع دید، احتمال اختلال در رفت و آمدهای شهری، احتمال شکستن درختان فرسوده هشدار داده است.‌

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here