اختتامیه‌‌ سومین جشنواره ملی «افتخار من» ویژه استان تهران

0
100

اختتامیه‌‌ سومین جشنواره ملی «افتخار من» ویژه استان تهران در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس امروز یکشنبه برگزار شد.

به گزارش نبض تهران و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، اختتامیه سومین جشنواره ملی «افتخار من» ویژه استان تهران امروز (یکشنبه) با حضور سردار «علی اصغرمحسن شیخی» جانشین مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و جمعی از معاونین و مدیران مجموعه در سالن قصر شیرین موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

در این مراسم سردار شیخی ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان و سال جدید شمسی گفت: امروز انتقال ارزش ها و معارف دفاع مقدس به نسل جوان یکی از وظیفه های خطیر و مهم بازماندگان و یادگاران دوران پرافتخار دفاع مقدس است.

سردار شیخی با اشاره ایه ای قران مجید در رابطه با نامحدود بودن نعمت های الهی گفت: یکی از نعمت های بزرگ الهی بر ملت ما دوران 8سال دفاع مقدس بود که اگر ما بخواهیم قدر و ارزش این نعمت بزرگ الهی را بشماریم ناتوان خواهیم بود ولیکن بر همه ما لازم است تا با یادآوری و بازگو کردن این نعم الهی در حد وسع و توان خودمان، این معارف ارزشمند را به نسل نوجوان و جوان امروزی منتقل کنیم.

جانشین مدیر عامل موزه افزود: در حال حاضر جنگ ما، جنگ ترکیبی است که جنگ دل‌هاست. این بسیار شدیدتر و اثرگذارتر از جنگ نظامی است. دنیای استکبار یک گرز سه پهلو بود که حقوق بشر، آزادی و دموکراسی پهلوهای آن هستند. جبهه‌ استکبار آن گرز را بر سر کشورهای مختلف می‌کوبید که چرا این سه مورد را رعایت نمی‌کنید. با این حال یکی از خروجی‌های انقلاب اسلامی برملا شدن شعارهای توخالی آن‌ها بود.

وی در پایان از همه کسانی که با قدم و یا قلم خود زینب گونه در راه انتقال مفاهیم و ارزش های دفاع مقدس حرکت می کنند تشکر و قددانی کرد.
در ادامه مراسم نیز برگزیدگان جشنواره به ذکر بخش هایی از خاطرات و تجربیات خود در دوران دفاع مقدس پرداختند.

در پایان این مراسم از برگزیدگان سومین جشنواره ملی افتخار من ویژه استان تهران با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تقدیر شد.

اسامی برگزیدگان به شرح ذیل است:
برگزيده بخش “پادكست” آقاي علي علي زاده گماري
برگزيده بخش “خاطرات” آقاي پژمان صالحي
برگزيده بخش “خاطرات”خانم ريحانه نائيني محمدي
برگزيده “عكس نوشت” آقای يداله احمدي

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here