احتمال آب‌گرفتگی، کولاک برف، کاهش دما،‌ یخ‌زدگی در ۱۳ استان

0
50

سازمان هواشناسی با صدور هشدار بارش برف و باران در ۱۳ استان از احتمال آب‌گرفتگی، کولاک برف، کاهش دما،‌ یخ‌زدگی و وقوع بهمن در ارتفاعات خبر داد.

به گزارش نبض تهران، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز در برخی مناطق استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، همدان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، شمال ایلام و ارتفاعات البرز مرکزی و سه‌شنبه با شدت کمتری در این مناطق و به‌صورت پراکنده در شمال شرق بارش برف، باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

بیشترین بارش‌های امروز برای جنوب آذربایجان غربی،‌غرب کردستان و شمال کرمانشاه است.

طی امروز و فردا در شمال غرب، غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، برخی مناطق شمال شرق و مرکز وزش باد شدید، در برخی مناطق گردوخاک و در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل وزش باد گرم جنوبی و افزایش دما پیش‌بینی می‌شود.

طی این مدت احتمال وقوع بهمن در ارتفاعات البرز، زاگرس و جاده‌های این مناطق وجود دارد. از روز چهارشنبه تا شنبه هفته آینده جو آرامی در کشور حاکم می‌شود.

از امروز تا آخر هفته در اکثر مناطق کشور به‌جز بخش‌هایی از جنوب کشور افزایش نسبی دما روی می‌دهد. خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان طی سه‌روز آینده و دریای خزر در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه مواج است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here