آمادگی شرکت بهره برداری مترو تهران برای اتصال به سامانه هشدار زلزله

0
139

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران و حومه با اشاره به ضرورت سامانه هشدار سریع زلزله در فضاهای زیر سحطی به خصوص مترو گفت: با همکاری و مشارکت سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران این پروژه به مراحل پایانی نزدیک شده است.

به گزارش نبض تهران، مسعود درستی مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، با اشاره به ضرورت سامانه هشدار سریع زلزله در فضاهای زیر سحطی به خصوص مترو گفت: با همکاری و مشارکت سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران این پروژه به مراحل پایانی نزدیک شده است.

وی افزود: در حال حاضر زير ساخت هاي شركت بهره برداري مترو تهران و حومه آماده دريافت سيگنال از سامانه هشدار زلزله است.

وی هوشمندسازی را با هدف بالا بردن ایمنی مترو در حوزه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران ضروری و بااهمیت دانست و از انجام فعالیت‌های وسیع در خطوط 6 و 7 مترو در این زمینه خبر داد و گفت: دسترسی‌های اولیه به سامانه هشدار زلزله در مرکز فرمان مترو ایجاد شده است و منتظر هستیم تا این سامانه پس از نصب نرم‌افزار توسط سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، فعال شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه خاطرنشان کرد: با توجه به مخاطره زلزله در تهران و ضرورت افزایش آمادگی، پیش‌بینی و به‌کارگیری سامانه هشدار سریع زلزله در فضاهای زیرسطحی، به‌ویژه در مترو می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here