آماده‌باش خدمات شهری منطقه ۵ با صدور هشدار نارنجی در تهران

0
114

شهرداری منطقه ۵ از شهروندان خواست از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها به ویژه در کن، فرحزاد، امام زاده داوود و حصارک جدا خودداری کنند.

به گزارش نبض تهران، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، پیرو هشدار شماره ۱ سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان تهران به تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۰۴ و اطلاع رسانی‌های بعدی از سوی آن اداره کل به تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ مبنی بر بارش باران از اوایل صبح تا پایان وقت دوشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ تشدید و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها، مسیل‌ها، آبگرفتگی معابر عمومی و با عنایت به احتمال لغزندگی معابر و جاده‌ها، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و رعد و برق شهرداری منطقه ۵ به حالت آماده باش کامل درآمده است.

بر اساس این گزارش از شهروندان تقاضا شده است در زمان‌های ذکر شده نسبت به تردد و توقف در کنار رودخانه‌ها، رود دره، کانال و مسیل‌هایی از جمله رود دره فرحزاد، کانال شهید باکری،کانال میان رود، رود کن، دره زر نو  و حصارک خودداری کنند.

گفتنی است عوامل خدمات شهری منطقه ۵ ضمن نظارت و بازدید مستمر از انهار، مسیل‌ها، کانال‌های روباز و روبسته، رود دره‌ها و… به منظور انجام لایروبی مناسب، از استحکام سازه‌های موقت از قبیل تابلوهای تبلیغاتی، داربست‌ها و… اطمینان حاصل نموده و آمادگی لازم را نیز به منظور استقرار نیرو، تجهیزات و ماشین‌آلات در نقاط حساس و مستعد آبگرفتگی دارند.

شهرداری منطقه ۵ همچنین با استقرار نیرو، تجهیزات و ماشین‌آلات در نقاط حساس و مستعد آبگرفتگی از جمله پل‌ها، ورودی ایستگاه‌های مترو، گلوگاه‌های سیلابی کانال‌ها و مسیل‌ها آمادگی لازم جهت مقابله با بارش‌های سیلابی را دارد.

گفتنی است با توجه به لزوم جلوگیری از استقرار شهروندان در حاشیه مسیل‌ها و رود دره‌ها ضمن نصب بنر و اطلاعیه‌ها مناسب، با همکاری عوامل انتظامی از تردد، توقف و اتراق شهروندان در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌های منطقه جلوگیری به عمل خواهد آمد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here