آخرین آمار مصدومان بستری‌شده و شهدای حادثه تروریستی کرمان

0
15
حادثه تروریستی

به گزارش نبض تهران، بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی سازمان اورژانس کشور تا ساعت ۱۴ امروز، ۲۸۴ مصدوم حادثه تروریستی کرمان به مراکز درمانی اعزام شده‌اند که از این تعداد ۱۸۰ نفر بستری شده‌ و ۱۰۴ مصدوم نیز ترخیص شده‌اند. ۱۳۳ نفر از بستری‌ها در بخش‌های عادی و ۴۷ نفر در بخش‌های ویژه بوده‌اند. ۲۸ کودک در میان مصدومان بستری‌ شده هستند‌. همچنین تعداد اعمال جراحی صورت گرفته برای مصدومان، ۱۱۱ مورد بوده است.

روز گذشته، اورژانس تعداد شهدا را ۱۰۳ نفر اعلام کرده بود اما آمار اعلام شده امروز به ۸۴ نفر کاهش یافت.

جعفر میعادفر درباره آمار مصدومان و شهدای حادثه تروریستی کرمان و علت تفاوت در آمار اعلام شده درباره شهدای این حادثه اظهار ‌کرد: آخرین آمار از تعداد مصدومان ۲۸۴ نفر بوده است.

وی افزود: درباره تعداد شهدا آمارهای متعددی داشتیم و این آمار تا عدد ۱۰۳ نفر نیز شمارش و اعلام شده بود.

میعادفر تصریح کرد: جمع‌آوری اجساد جانباختگان در حوزه وظایف اورژانس نیست اما ما با تمام امکانات سعی کردیم هم مصدومان و هم پیکر شهدا را به مراکز مختلف انتقال بدهیم؛ علت تفاوت در آمار اعلامی این بود که در این جابجایی‌ها برخی از پیکرها دوباره شمارش شده است؛ درواقع در آمار‌های اولیه هریک از کاور‌ها را پیکر یک نفر تلقی می‌کنند، اما در بررسی‌های پزشکی قانونی مشخص شد که بخش‌هایی از پیکرهای موجود در کاورها، مربوط به چندتن از شهدا بوده است که پس از قرار گرفتن پیکرها در کنار یکدیگر در پزشکی قانونی، شناسایی دقیق‌تری صورت گرفت و بنابراین آخرین آمار تاییدشده توسط پزشکی قانونی، ۸۴ شهید بوده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان این‌‌که همکاران دانشگاه علوم پزشکی خدمات بسیار خوبی را به مصدومان این حادثه ارائه کرده‌اند؛ گفت: علاوه بر نیروهای دانشگاه علوم پزشکی، دو اکیپ شامل پزشکان و پرستاران نیز از تهران برای کمک‌رسانی به مصدومان به کرمان اعزام شده‌اند و یک اکیپ دیگر نیز از دانشگاه علوم پزشکی شیراز به کمک آمده‌اند.

وی ادامه داد: شب گذشته به همراه وزیر بهداشت از تمام بیمارستان‌های کرمان بازدید و درباره روند اقدامات درمانی صورت گرفته با کادر پرستاری و مصدومان صحبت کردیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here